Korekta brzucha po redukcji wagi

Redukcja wagi ciała często wiąże się z problemem wiotkości skóry, czyli tzw. fartucha skórnego. Jest to defekt, który potrafi odebrać radość z efektów odchudzania, trudno go ukryć pod ubraniem, a jedyną skuteczną metodą na jego pokonanie jest chirurgiczna korekta.

Liposukcja brzucha

Liposukcja

Liposukcja brzucha i boczków to najczęściej stosowana procedura wśród liposukcji. Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym lub podpajęczynówkowym. Zaraz po jego zakończeniu Pacjent ubierany jest w specjalne ubranie uciskowe, którego zadaniem jest redukcja opuchlizny. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i miejscami zasiniona. W ciągu pierwszej doby po zabiegu pojawia się opuchlizna, która stopniowo ustępuje. Pacjent może mieć także wrażenie "znieczulicy" skórnej, tzw. "obcej skóry". W miarę procesu regeneracji wrażenie to będzie ustępować, aż skóra wróci to pełnego czucia. Po zabiegu liposukcji brzucha ważne jest, by przez pierwszy okres nie nosić ubrań uciskających brzuch. Zaleca się również stosowanie drenaży limfatycznych, poprawiających przepływ limfy i oczyszczanie organizmu.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

brzuch

ZNIECZULENIE

ogólne, podpajęczynówkowe

CZAS HOSPITALIZACJI

1 doba

Plastyka brzucha

Abdominoplastyka

Tkanka skórno-tłuszczowa zostaje usunięta, a rana zamknięta szwem śródskórnym, schowanym w linii bielizny. W niektórych przypadkach istnieje konieczność wykonania dodatkowego cięcia. Szczegóły oraz zakres zabiegu każdorazowo ustalany są podczas konsultacji z chirurgiem plastykiem. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zasiniona i opuchnięta. Zaleca się noszenie specjalnego ubrania uciskowego oraz wykonywanie drenaży limfatycznych, redukujących obrzęki i usprawniających przepływ limfy. Finalne efekty zabiegu widoczne są po około 3 miesiącach. Pierwszą aktywność fizyczną można wprowadzić po około 6 tygodniach od zabiegu.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

brzuch

ZNIECZULENIE

ogólne, podpajęczynówkowe

GRUPA WIEKOWA

18+

Plastyka brzucha z liposukcją – terapia łączona redukująca tkankę tłuszczową i skórną z okolic brzucha

Abdominoplastyka z liposukcją

Plastyka brzucha w połączeniu z liposukcją to kompleksowy zabieg modelujący sylwetkę. W pierwszym etapie procedury przeprowadza się liposukcję brzucha i boczków, rozpuszczając, rozbijając i odsysając tkankę tłuszczową za pomocą specjalnej kaniuli. Drugi etap procedury stanowi cięcie chirurgiczne. Przy pełnej abdominoplastyce zaczyna się od odseparowania skóry wokół pępka, a następnie wykonuje się cięcie poprzeczne pomiędzy kolcami biodrowymi. Wielkość i wysokość tego cięcia zależą od indywidualnych cech budowy i warunków Pacjenta. Zazwyczaj udaje się je schować w linii bielizny. Jeżeli występuje rozstęp mięśni prostych brzucha, jest to doskonały moment, by go skorygować. Ranę zamyka się szwem śródskórnym, który należy zdjąć po 10 - 14 dniach od zabiegu.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

brzuch i boczki

ZNIECZULENIE

ogólne, podpajęczynówkowe

GRUPA WIEKOWA

18+

Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym etapem przygotowania do zabiegu jest konsultacja u chirurga plastyka. Po wstępnym wywiadzie i badaniu chirurg rozrysuje obszary do plastyki – w taki sposób, by wymodelować sylwetkę, zapewniając możliwie jak najmniej widoczne blizny i jak najlepszy efekt estetyczny. Zabieg wykonywany jest zarówno przy pomocy tradycyjnych chirurgicznych narzędzi, jaki i tych koagulujących – by zredukować krwawienie do minimum. Podczas plastyki usuwa się nadmiar tkanki skórnej, wraz z tkanką podskórną i tłuszczową. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu podpajęczynówkowym lub ogólnym. Należy pamiętać, że finalne efekty widoczne są po około 3 miesiącach od wykonania procedury. Naszym Pacjentom w okresie rekonwalescencji zalecamy stosowanie drenaży limfatycznych, które redukują obrzęki i przyspieszają proces gojenia. Czas hospitalizacji to 1-2 doby. Po zabiegu zalecamy około 3-7 dni zwolnienia lekarskiego, jest to czas na regenerację organizmu.

Wskazania

Wskazaniem do plastyki tkanki skórnej jest jej nadmierna ilość i wiotkość w danym obszarze. Zabiegi plastyki najlepiej wykonywać w okresie jesień – wiosna, gdy temperatury nie są wysokie i łatwiej jest zadbać o higienę rany.

Przygotowania

W dniu zabiegu zgłoś się na czczo do szpitala, na około 30 minut przed wyznaczoną godziną. Zabierz ze sobą dowód osobisty, wyniki badań krwi i potwierdzoną grupę krwi. Zapakuj osobiste rzeczy w wygodną torbę lub walizkę (kosmetyki, piżamę, ręcznik). Zabierz ze sobą wygodne, luźne ubranie.

Przeciwwskazania

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu plastyki jest ogólny zły stan zdrowia Pacjenta, potwierdzony badaniami krwi. Zabiegu nie wykonuje się również u Pacjentów z aktywnymi zmianami w obszarze zabiegowym. W przypadku istnienia chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia krzepliwości lub pracy tarczycy) konieczne jest zaświadczenie od specjalisty o braku występowania przeciwwskazań do ww. zabiegu.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat