Liposukcja brzucha i innych partii ciała

Chirurgiczna redukcja tkanki tłuszczowej to inaczej zabieg liposukcji, polegający na rozpuszczeniu i odessaniu tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała. W przypadku stabilnej wagi ciała efekty są trwałe, a sam zabieg cieszy się szczególną popularnością w zakresie liposukcji brzucha. Warto podkreślić, że liposukcja brzucha to nie sposób na leczenie otyłości, lecz modelowanie sylwetki. Podczas jednej operacji można pozbyć się maksymalnie nieco ponad 4 litrów tłuszczu. To strata kilku kilogramów, a także kilku bądź kilkunastu centymetrów w obwodach ciała. W przypadku osób, u których tkanka tłuszczowa na brzuchu, udach, biodrach czy innych obszarach ciała jest oporna na działanie diety oraz aktywności fizycznej, warto rozważyć zabieg liposukcji. Pomoże on podkreślić linię sylwetki i pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Konsultacje dostępne są w Klinice Estetyki w Warszawie.

Liposukcja brzucha

Liposukcja

Liposukcja brzucha i boczków to najczęściej stosowana procedura wśród liposukcji. Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym lub podpajęczynówkowym. Zaraz po jego zakończeniu Pacjent ubierany jest w specjalne ubranie uciskowe, którego zadaniem jest redukcja opuchlizny. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i miejscami zasiniona. W ciągu pierwszej doby po zabiegu pojawia się opuchlizna, która stopniowo ustępuje. Pacjent może mieć także wrażenie "znieczulicy" skórnej, tzw. "obcej skóry". W miarę procesu regeneracji wrażenie to będzie ustępować, aż skóra wróci to pełnego czucia. Po zabiegu liposukcji brzucha ważne jest, by przez pierwszy okres nie nosić ubrań uciskających brzuch. Zaleca się również stosowanie drenaży limfatycznych, poprawiających przepływ limfy i oczyszczanie organizmu.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

brzuch

ZNIECZULENIE

ogólne, podpajęczynówkowe

CZAS HOSPITALIZACJI

1 doba

Liposukcja ud

Liposukcja

Nadmiar tkanki tłuszczowej na udach to problem, który trudno zlikwidować za pomocą diety i ćwiczeń. Tkanka tłuszczowa odkłada się zazwyczaj po wewnętrznej stronie ud lub w ich górnej zewnętrznej części, w tzw. bryczesach. Zabieg liposukcji ud często rozszerza się również o obszar kolan, by wysmuklić nogi. Bolesność w okresie pozabiegowym jest trochę większa niż w przypadku liposukcji brzucha. Wynika to z faktu, że nogami cały czas poruszamy, napinając i rozluźniając mięśnie. Finalne efekty zabiegu osiągane są po pełnym okresie rekonwalescencji (3 miesiące), jednak tuż po zabiegu widoczna jest już różnica w rozmiarze ud. W pierwszym okresie po zabiegu należy nosić specjalne getry uciskowe oraz luźną odzież. Szczególną uwagę należy zwrócić na szwy w spodniach - tak, by nie opinały się ciasno na nogach. Wszelkiego rodzaju trwały ucisk może bowiem sprzyjać powstawianiu zrostów i nierówności. Stosowanie drenaży limfatycznych zwiększy komfort rekonwalescencji i pobudzi ukrwienie tkanek.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

uda

ZNIECZULENIE

ogólne, podpajęczynówkowe

GRUPA WIEKOWA

18+

Liposukcja ramion

Liposukcja

Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach ramion to defekt trudny do ukrycia, niekiedy związany z budową ciała lub nierównomiernym procesem odchudzania. Usunięcie tkanki tłuszczowej z okolicy ramion wysmukli ręce i optycznie całą sylwetkę. W pierwszym etapie po zabiegu na ramionach mogą pojawiać się zaczerwienienia i zasinienia. Kluczowe dla efektów zabiegu jest stosowanie ubrania uciskowego oraz drenaży limfatycznych. W pierwszym etapie po zabiegu wykonywanie różnych czynności rękoma może być utrudnione bądź bolesne. Warto przygotować sobie luźne, wygodne do założenia ubranie.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

ramiona

ZNIECZULENIE

ogólne, miejscowe

GRUPA WIEKOWA

18+

Liposukcja pleców

Liposukcja

Liposukcja pleców to zabieg redukujący tkankę tłuszczową w okolicach łopatek i powyżej, czasem również z karku. W celu odessania tkanki tłuszczowej wykonywane są dwa niewielkie nacięcia, przez które wprowadza się kaniule ssące. Tkanka tłuszczowa usuwana jest równomiernie lub punktowo w zależności od potrzeb Pacjenta. Po zabiegu zalecamy noszenie ubrania uciskowego, redukującego obrzęki.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

plecy

ZNIECZULENIE

ogólne, miejscowe

GRUPA WIEKOWA

18+

Liposukcja małego obszaru

Liposukcja

Liposukcji można poddać zarówno duże obszary ciała, np. brzuch czy uda, jak również mniejsze, np. drugi podbródek, dłonie. Procedura wykonywania zabiegu jest taka sama i wymaga wcześniejszej konsultacji u chirurga plastycznego. Z możliwości redukcji tkanki tłuszczowej z okolic szyi i drugiego podbródka najczęściej korzystają osoby szczupłe, u których tkanka tłuszczowa odkłada się punktowo.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

dłonie, szyja

ZNIECZULENIE

ogólne, miejscowe

GRUPA WIEKOWA

18+

Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym etapem przygotowania się do zabiegu jest konsultacja u chirurga plastyka, który będzie wykonywał zabieg. Po wstępnym wywiadzie i badaniu chirurg rozrysuje obszary do liposukcji – w taki sposób, by wymodelować sylwetkę, zapewniając możliwie najlepszy efekt estetyczny. Liposukcja jest wykonywana przy pomocy metalowych kaniul, które są umieszczane w małych nacięciach skóry i pozwalają na rozbicie i odessanie tkanki tłuszczowej. Po zabiegu zalecane jest noszenia specjalnego ubranka uciskowego. Liposukcja może być wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Podczas jednego zabiegu można bezpiecznie odessać maksymalnie 4 litry tkanki tłuszczowej. Liposukcja nie stanowi sposobu na redukcję wagi ciała, pozwala jedynie na jego modelowanie. Decydując się na zabieg liposukcji, należy pamiętać, że finalne efekty widoczne są po 3 miesiącach od zabiegu. Naszym Pacjentom w okresie rekonwalescencji zalecamy stosowanie drenaży limfatycznych, które redukują obrzęki i przyspieszają proces gojenia. Czas hospitalizacji to 1-2 doby. Po zabiegu zalecamy około 3-7 dni zwolnienia lekarskiego – jest to czas na regenerację organizmu.

Wskazania

Najlepszymi kandydatami do liposukcji są osoby ze stosunkowo prawidłową wagą, mające jednak nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych obszarach ciała.

Przygotowania

W dniu zabiegu zgłoś się na czczo do szpitala. Bądź na około 30 minut przed wyznaczoną godziną. Zabierz ze sobą dowód osobisty, wyniki badań krwi i potwierdzoną grupę krwi. Zapakuj osobiste rzeczy w wygodną torbę lub walizkę (kosmetyki, piżamę, ręcznik). Po zabiegu otrzymasz specjalny gorset uciskowy, który zmniejszy obrzęki i nadwrażliwość skóry w obszarze zabiegowym. Zabierz ze sobą wygodne, luźne ubranie.

Przeciwwskazania

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu liposukcji jest ogólny zły stan zdrowia Pacjenta, potwierdzony badaniami krwi. Zabiegu nie wykonuje się również u Pacjentów z aktywnymi zmianami w obszarze zabiegowym. W przypadku istnienia chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia krzepliwości lub pracy tarczycy) konieczne jest zaświadczenie od specjalisty o braku występowania przeciwwskazań do ww. zabiegu.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat