Modelowanie sylwetki przez przeszczep tkanki tłuszczowej

Współczesna chirurgia plastyczna oferuje wiele technik poprawy sylwetki. Do najpopularniejszych należy przeszczep tkanki tłuszczowej z jednego obszaru ciała do drugiego. Podczas zabiegu można usunąć komórki tłuszczowe z okolicy brzucha i wykorzystać je jako budulec do modelowania klatki piersiowej lub pośladków, wyrównania ewentualnych asymetrii. Zabieg pozwala również na uzupełnienie ubytków i zapadniętych obszarów ciała, powstałych na skutek wypadków, oparzeń lub skaleczeń.

Przeszczep tkanki tłuszczowej do piersi

Lipotransfer

Lipotransfer tkanki tłuszczowej to najbardziej naturalna z technik modelowania piersi. Za pomocą tkanki tłuszczowej pobranej z dowolnego obszaru ciała, możemy uzupełnić piersi, nadając im oczekiwany wygląd. Tkanka tłuszczowa jest fizjologicznym budulcem naszego ciała, co sprawia że efekt zabiegu pozostaje naturalny.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

piersi

ZNIECZULENIE

ogólne

GRUPA WIEKOWA

18+

Przeszczep tkanki tłuszczowej do pośladków i ud

Lipotransfer

Pobrana w drodze liposukcji tkanka tłuszczowa jest doskonałym budulcem do rekonstrukcji lub modelowania kształtu wybranych partii ciała. Zabiegi przeszczepu tkanki tłuszczowej wykonuje się zatem również w przypadku pośladków i ud. Efekty są naturalne i trwałe do momentu redukcji wagi. Po lipotransferze zaleca się noszenie specjalnych ubrań uciskowych, których zadaniem jest redukcja obrzęków i równomierny proces regeneracji skóry.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

ciało

GRUPA WIEKOWA

18+

Wyrównanie asymetrii klatki piersiowej

Korekta wad wrodzonych, zespół Polanda

Asymetria w wielkości i kształcie piersi czy też rozmiarze i położeniu brodawek to krępujący defekt estetyczny. W zależności od rodzaju problemu chirurg plastyk dobiera właściwą technikę symetryzacji. W części przypadków konieczna jest chirurgiczna redukcja większej piersi lub uzupełnienie tkanką tłuszczową mniejszej. W niektórych sytuacjach, np. po wypadkach i deformacji klatki piersiowej, wykorzystuje się męskie implanty piersi, umieszczane podmięśniowo.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

klatka piersiowa

ZNIECZULENIE

ogólne, miejscowe

GRUPA WIEKOWA

18+

Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym etapem przygotowania się do zabiegu jest konsultacja u chirurga plastyka, który będzie wykonywał zabieg. Po wstępnym wywiadzie i badaniu chirurg zaproponuje obszary do wykonania lipotransferu, opisze poszczególne etapy zabiegu, wskaże spodziewane efekty, a także zleci niezbędne do znieczulenia badania krwi.

Wskazania

Modelowanie sylwetki to zabieg wykonywany na prośbę Pacjenta. Najlepszymi kandydatami do liposukcji są osoby ze stosunkowo prawidłową wagą ciała, które mają nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych obszarach ciała oraz jej niedobór w innych.

Przygotowania

W dniu zabiegu zgłoś się na czczo do szpitala na ok. 30 minut przed wyznaczoną godziną. Zabierz ze sobą dowód osobisty, wyniki badań krwi i potwierdzoną grupę krwi. Zapakuj osobiste rzeczy w wygodną torbę lub walizkę (kosmetyki, piżamę, ręcznik). Po zabiegu otrzymasz specjalne ubranie uciskowe, które zmniejszy obrzęki i nadwrażliwość skóry w obszarze zabiegowym. Zabierz ze sobą wygodne, luźne ubranie.

Przeciwwskazania

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu plastyki jest ogólny zły stan zdrowia Pacjenta, potwierdzony badaniami krwi. Zabiegu nie wykonuje się również u Pacjentów z aktywnymi zmianami w obszarze zabiegowym. W przypadku istnienia chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia krzepliwości lub pracy tarczycy) konieczne jest zaświadczenie od specjalisty o braku występowania przeciwwskazań do ww. zabiegu.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat