Plastyka brzucha

Po dużej redukcji wagi często pozostaje wiszący nadmiar skóry i pozostałej tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Chirurg plastyk usuwa nadmiar tkanek z poprzecznego cięcia w dolnej części brzucha. Zabieg plastyki brzucha bywa łączony z liposukcją dla uzyskania optymalnego efektu estetycznego.

Zadzwoń: 22 469 12 09

Plastyka brzucha

Abdominoplastyka

Tkanka skórno-tłuszczowa zostaje usunięta, a rana zamknięta szwem śródskórnym, schowanym w linii bielizny. W niektórych przypadkach istnieje konieczność wykonania dodatkowego cięcia. Szczegóły oraz zakres zabiegu każdorazowo ustalany są podczas konsultacji z chirurgiem plastykiem. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zasiniona i opuchnięta. Zaleca się noszenie specjalnego ubrania uciskowego oraz wykonywanie drenaży limfatycznych, redukujących obrzęki i usprawniających przepływ limfy. Finalne efekty zabiegu widoczne są po około 3 miesiącach. Pierwszą aktywność fizyczną można wprowadzić po około 6 tygodniach od zabiegu.

Zadzwoń: 22 469 12 09

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

brzuch

ZNIECZULENIE

ogólne, podpajęczynówkowe

GRUPA WIEKOWA

18+

Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym etapem przygotowania się do zabiegu jest konsultacja u chirurga plastyka. Po wstępnym wywiadzie i badaniu chirurg rozrysuje obszary do plastyki – w taki sposób, by wymodelować sylwetkę zapewniając możliwie jak najmniej widoczne blizny i osiągając jak najlepszy efekt estetyczny. Plastykę wykonuje się przy pomocy tradycyjnych chirurgicznych narzędzi, jaki i tych koagulujących – by zredukować krwawienie do minimum. Za pomocą plastyki usuwany jest nadmiar tkanki skórnej, wraz z tkanką podskórną i tłuszczową. Plastykę wykonuje się w znieczuleniu podpajęczynówkowym lub ogólnym. Decydując się na zabieg, należy pamiętać, że finalne efekty widoczne są po około 3 miesiącach od wykonania procedury. Naszym Pacjentom w okresie rekonwalescencji zalecamy stosowanie drenaży limfatycznych, które redukują obrzęki i przyspieszają proces gojenia. Czas hospitalizacji to 1-2 doby. Po zabiegu zalecamy około 3-7 dni zwolnienia lekarskiego, jest to czas na regenerację organizmu.

Wskazania

Wskazaniem do plastyki tkanki skórnej jest jej nadmierna ilość i wiotkość w danym obszarze. Zabiegi plastyki najlepiej jest wykonywać w okresie jesień – wiosna, gdy temperatury nie są wysokie i łatwiej jest zadbać o higienę rany.

Przygotowania

W dniu zabiegu zgłoś się na czczo do szpitala. Bądź na około 30 minut przed wyznaczoną godziną. Zabierz ze sobą dowód osobisty, wyniki badań krwi i potwierdzoną grupę krwi. Zapakuj osobiste rzeczy w wygodną torbę lub walizkę (kosmetyki, piżamę, ręcznik). Zabierz ze sobą wygodne, luźne ubranie.

Przeciwwskazania

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu plastyki jest ogólny zły stan zdrowia Pacjenta, potwierdzony badaniami krwi. Zabiegu nie wykonuje się również u Pacjentów z aktywnymi zmianami w obszarze zabiegowym. W przypadku istnienia chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia krzepliwości lub pracy tarczycy) konieczne jest zaświadczenie od specjalisty o braku występowania przeciwwskazań do ww. zabiegu.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń