Korekta opadających, wiotkich powiek

Plastyka powiek polega na usunięciu nadmiaru skóry i przepuklin tłuszczowych z powiek górnych i dolnych. Wiotka skóra na powiekach może ograniczać pole widzenia, a także sprawiać, że twarz wygląda na starszą i zmęczoną.

Plastyka powiek dolnych

blefaroplastyka

Plastyka powiek dolnych pozwala zlikwidować tzw. worki tłuszczowe pod oczami i nadmiar wiotkiej skóry. Zabieg polega na wykonaniu nacięcia chirurgicznego poniżej linii rzęs, odseparowaniu skóry od dolnego brzegu oczodołu i usunięciu nadmiaru tkanki skórnej oraz tłuszczowej. Blizny zostają ukryte w wykonanym cięciu. Pierwsze rezultaty zabiegu są widoczne od razu, jednak na ostateczny efekt trzeba poczekać od 3 do 4 tygodni. Zabieg nie wymaga hospitalizacji.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

oczy

ZNIECZULENIE

ogólne, miejscowe

GRUPA WIEKOWA

35+

Plastyka powiek górnych

blefaroplastyka

Korekta górnych powiek polega na wykonaniu nacięcia w naturalnej zmarszczce, a następnie na wycięciu nadmiaru skóry i mięśnia okrężnego oka. W ten sposób górna część powieki ulega skróceniu i pogłębieniu. Ranę zszywa się bardzo cienką nitką - tak, że blizna jest praktycznie niewidoczna. Zabieg optycznie powiększa i otwiera oczy, nadając im młody i świeży wygląd.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

oczy

ZNIECZULENIE

ogólne, miejscowe

GRUPA WIEKOWA

35+

Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym etapem przygotowania do zabiegu jest konsultacja u chirurga plastyka. Po wstępnym wywiadzie i badaniu chirurg rozrysuje linie cięcia – w taki sposób, by możliwie jak najlepiej ukryć blizny i osiągnąć jak najlepszy efekt estetyczny. Cięcia zwykle znajdują się w naturalnej zmarszczce na powiece górnej lub tuż pod rzęsami na powiece dolnej. Zabieg ten pozwala na odmłodzenie okolicy oczu. Jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub znieczuleniu dożylnym. Po zabiegu przez 7 dni zaleca się spanie na wznak z lekko uniesioną głową. Nie należy również wytężać wzroku. W przeciągu 7-10 dni od zabiegu znikają zasinienia i zdejmowane są szwy. Przez rok od zabiegu należy chronić twarz przed promieniowaniem słonecznym.

 

 

Wskazania

Wskazaniem do zabiegu plastyki powiek jest ich nadmierna wiotkość. Dolna powieka często marszczy się i tworzy efekt tzw. worków pod oczami. Górna powieka potrafi mocno opadać na linię rzęs, zaburzając pole widzenia.

Przygotowania

W dniu zabiegu zgłoś się na czczo do szpitala. Bądź na około 30 minut przed wyznaczoną godziną. Zabierz ze sobą dowód osobisty, wyniki badań krwi i potwierdzoną grupę krwi. Zapakuj osobiste rzeczy w wygodną torbę lub walizkę (kosmetyki, piżamę, ręcznik). Zabierz ze sobą wygodne, luźne ubranie, najlepiej rozpinane.

Przeciwwskazania

Korekcja powiek nie jest wskazana, jeśli osoba choruje na nadczynność tarczycy, chorobę Graves-Bassedova, cierpi na nadciśnienie tętnicze, choroby serca, cukrzycę oraz zespół suchych oczu. W tych przypadkach ryzyko powikłań jest większe. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu plastyki jest ogólny zły stan zdrowia Pacjenta, potwierdzony badaniami krwi. Zabiegu nie wykonuje się u Pacjentów z aktywnymi zmianami w obszarze zabiegowym. W przypadku istnienia chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzania krzepliwości lub pracy tarczycy) konieczne jest zaświadczenie od specjalisty o braku występowania przeciwwskazań do ww. zabiegu.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat