Korekta uszu

Operacja plastyczna uszu ma na celu poprawienie ich kształtu lub rekonstrukcję po urazach. Najczęstszy problem, z którym do chirurga plastyka zwracają się zarówno dorośli, jak i dzieci wraz z rodzicami, to odstające uszy. Często również sam kształt płatków usznych, a w dużej mierze ich przerost, jest powodem korekty.

Korekta odstających uszu u dorosłych

Otoplastyka

Korektę odstających uszu wykonuje się na wiele różnych sposobów. Kluczowy aspekt doboru techniki to jak najmniejsza widoczność blizn. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, rzadko ogólnym. Na odsłoniętą chrząstkę małżowiny zakładane są odpowiednie szwy, które modelują prawidłowy kształt i zapewniają jej odpowiedni wygląd. W przypadku istniejącej asymetrii małżowin usznych istnieje możliwość uzyskania zbliżonego wyglądu obu uszu.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

uszy

ZNIECZULENIE

miejscowe, ogólne

GRUPA WIEKOWA

18+

Korekta odstających uszu u dzieci

Otoplastyka

Korektę odstających uszu u dzieci wykonuje się na wiele różnych sposobów. Kluczowy aspekt w doborze odpowiedniej techniki to jak najmniejsza widoczność blizn i jak największy komfort Pacjenta. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, jednak u dzieci - z uwagi na stres - lekarz często decyduje się na znieczulenie ogólne. Na odsłoniętą chrząstkę małżowiny zakładane są odpowiednie szwy, które modelują jej prawidłowy kształt. W przypadku istniejącej asymetrii małżowin usznych u dzieci istnieje możliwość uzyskania zbliżonego wyglądu obu uszu.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

uszy

GRUPA WIEKOWA

<18

Plastyka płatków usznych

otoplastyka

Plastyka płatków usznych wykonywana jest z powodów estetycznych, gdy występuje ich przerost, deformacja lub doszło do ich uszkodzenia w wyniku wypadku. Linie cięcia w miarę możliwości chowa się miejscach niewidocznych. Zabieg jest krótki, nie wymaga hospitalizacji i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Szwy zdejmuje się po 6-7 dniach od zabiegu.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

uszy

ZNIECZULENIE

ogólne, miejscowe

CZAS HOSPITALIZACJI

1 doba

Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym etapem przygotowania się do zabiegu jest konsultacja u chirurga plastyka. Po wstępnym wywiadzie i badaniu chirurg rozrysuje linie cięcia – w taki sposób, by możliwie jak najlepiej ukryć blizny i osiągnąć jak najlepszy efekt estetyczny. Linie zwykle znajdują się w naturalnej zmarszczce na granicy ucha i głowy. Zabieg ten pozwala na redukcję odstających uszu, modelowanie ich kształtu i usuwanie asymetrii. Jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub rzadko znieczuleniu dożylnym. W ciągu 7-10 dni od zabiegu znikają zasinienia i zdejmowane są szwy. Po zabiegu konieczne jest noszenie opaski uciskowej.

Wskazania

Wskazaniem do zabiegu plastyki uszu jest ich deformacja lub problem odstawania. Efekty zabiegu są trwałe, co sprawia że młodzi ludzie często decydują się na skorzystanie z tej procedury.

Przygotowania

W dniu zabiegu zgłoś się na czczo do szpitala. Bądź na około 30 minut przed wyznaczoną godziną. Zabierz ze sobą dowód osobisty, wyniki badań krwi i potwierdzoną grupę krwi. Zapakuj osobiste rzeczy w wygodną torbę lub walizkę (kosmetyki, koszulę nocną, ręcznik). Zabierz ze sobą wygodne, luźne ubranie, najlepiej rozpinane. Jeżeli zabieg dotyczy dziecka zabierz ze sobą jego książeczkę zdrowia.

Przeciwwskazania

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu plastyki jest ogólny zły stan zdrowia Pacjenta, potwierdzony badaniami krwi. Zabiegu nie wykonuje się również u Pacjentów z aktywnymi zmianami w obszarze zabiegowym. W przypadku istnienia chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia krzepliwości lub pracy tarczycy) konieczne jest zaświadczenie od specjalisty o braku występowania przeciwwskazań do ww. zabiegu. U osób niepełnoletnich zabieg wykonujemy tylko za zgodą opiekuna prawnego.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat