Modelowanie brody i żuchwy

Harmonijne rysy twarzy i jej symetria to ważny element wizerunku. Chirurgiczny zabieg modelowania brody i żuchwy pomaga osiągnąć kształt dopasowany do całej twarzy, łagodząc jej wyraz lub nadając oczekiwany kształt. U Panów szczególnie popularne są zabiegi modelowania okolic żuchwy, mocno podkreślające jej kształt.

Chirurgiczna zmiana kształtu brody i żuchwy

Chirurgiczny zabieg redukujący tkankę kostną i nadający oczekiwany kształt brodzie to procedura szczególnie popularna wśród osób z wysuniętą, mocno zarysowaną brodą. Podczas zabiegu chirurg plastyk usuwa nadmiar tkanki kostnej i zakłada sztywny opatrunek. Linie cięcia ukrywa wewnątrz jamy ustnej, dzięki czemu nie są one widoczne. Zabieg chirurgicznego modelowania brody i żuchwy stanowi również uzupełnienie leczenia stomatologicznego. Mocno cofnięta broda to nie tylko problem estetyczny, ale także częsta przyczyna złego zgryzu oraz wady wymowy.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

twarz

ZNIECZULENIE

ogólne

GRUPA WIEKOWA

18+

Modelowanie brody implantami

Poprzez cięcie w wewnętrznej części jamy ustnej następuje obnażenie części kości, do której przymocowuje się i odpowiednio dopasowuje materiał syntetyczny powiększający ten fragment kości brody. Blizny nie są widoczne, a rekonwalescencja jest krótka.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

broda

ZNIECZULENIE

ogólne

GRUPA WIEKOWA

18+

Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym etapem przygotowania do zabiegu jest konsultacja u chirurga plastyka. Po wstępnym wywiadzie i badaniu chirurg przedstawi sposób przeprowadzenia zabiegu – w taki sposób, by wymodelować twarz, zapewniając możliwie jak najmniej widoczne blizny i jak najlepszy efekt estetyczny. Korektę brody wykonuje się przy pomocy implantów lub chirurgicznej redukcji przez nacięcie w niewidocznym miejscu – wewnątrz jamy ustnej. Czas hospitalizacji przy korekcie chirurgicznej to 1-2 doby. Po zabiegu z wykorzystaniem implantów przez okres 7-14 dni twarz może być opuchnięta i zasiniona, a przez pierwszych kilka dni stosuje się opatrunek utrwalający. Po zabiegu przez okres 5 dni zalecamy pokarmy papkowate oraz płukanie jamy ustnej po jedzeniu roztworem rumianku lub wodą. Powrót do pracy biurowej możliwy jest po czterech dniach od operacji, należy jednak pamiętać, że wciąż mogą występować obrzęki. Pełny wysiłek fizyczny możliwy jest po 3 tygodniach.

Wskazania

Wskazaniem do korekcji brody jest jej nadmierne wysunięcie lub cofnięcie wpływające na cały wizerunek, wady wymowy oraz problemy stomatologiczne. Rekonstrukcję brody wykonuje się również po różnego rodzaju urazach, przywracając twarzy naturalny wygląd.

Przygotowania

W dniu zabiegu zgłoś się na czczo do szpitala. Bądź na około 30 minut przed wyznaczoną godziną. Zabierz ze sobą dowód osobisty, wyniki badań krwi i potwierdzoną grupę krwi. Zapakuj osobiste rzeczy w wygodną torbę lub walizkę (kosmetyki, piżamę, ręcznik). Zabierz ze sobą wygodne, luźne ubranie, najlepiej rozpinane.

Przeciwwskazania

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu plastyki jest ogólny zły stan zdrowia Pacjenta. Zabiegu nie wykonuje się również u Pacjentów z aktywnymi zmianami w obszarze zabiegowym. W przypadku istnienia chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia krzepliwości lub pracy tarczycy) konieczne jest zaświadczenie od specjalisty o braku występowania przeciwwskazań do ww. zabiegu.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat