Modelowanie kości policzkowych

Korekcja kości policzkowych to zabieg modelujący ich kształt. Wykonuje się go z pomocą implantów twarzowych bądź własnej tkanki tłuszczowej. Celem zabiegu jest złagodzenie rysów twarzy i ogólne jej odmłodzenie, poprawa profilu oraz wypełnienie zapadniętych kości policzkowych.

Chirurgiczna plastyka kości policzkowych

Podczas operacji kości policzkowych wykonywane jest nacięcie wewnątrz górnej wargi, w pobliżu dziąseł. Po wykonaniu kieszeni, chirurg umieszcza w niej implanty policzków dopasowane do indywidualnych cech i oczekiwań Pacjenta. Zabieg wszczepiania implantów wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym. Operacja nie tylko daje efekt uwydatnionych kości policzkowych, ale także pomaga w skorygowaniu wrodzonych wad w asymetrii twarzy.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

twarz

ZNIECZULENIE

ogólne, miejscowe

GRUPA WIEKOWA

18+

Wypełnienie policzków tkanką tłuszczową

Wypełnienie policzków tkanką tłuszczową pobraną w drodze liposukcji z innego obszaru ciała to stosunkowo małoinwazyjna procedura. Tkanka tłuszczowa podawana jest w drodze iniekcji w okolice policzków, które chirurg plastyk ręcznie modeluje, dbając o naturalny wygląd twarzy. Po zabiegu przez kilka dni może utrzymywać się opuchlizna i zasinienie.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

twarz

ZNIECZULENIE

miejscowe

GRUPA WIEKOWA

18+

Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym etapem przygotowania do zabiegu jest konsultacja u chirurga plastyka. Po wstępnym wywiadzie i badaniu chirurg rozrysuje linie cięcia i wypełnienia – w taki sposób, by wymodelować twarz, zapewniając możliwie jak najmniej widoczne blizny i jak najlepszy efekt estetyczny. Korekta kości policzkowych jest wykonywana przy pomocy implantów, własnej tkanki tłuszczowej lub wypełniaczy, m.in. kwasu hialuronowego. Dobrany specjalnie do rysów i kształtu twarzy implant wprowadzany jest przez niewielkie nacięcie w niewidocznym miejscu. Przy modelowaniu twarzy własną tkanką tłuszczową lub kwasem hialuronowym procedura sprowadza się do iniekcyjnego podania wypełniacza, przez co jest mniej inwazyjna. Czas hospitalizacji to 1-2 doby przy chirurgicznej korekcie. Zabieg podania kwasu hialuronowego jest wykonywany w warunkach gabinetu zabiegowego.

Po zabiegu z wykorzystaniem implantów przez okres 7-14 dni twarz może być opuchnięta i zasiniona. W związku z tym zalecamy około 14 dni zwolnienia lekarskiego – jest to czas na regenerację organizmu. Korekta kości policzkowych wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Decydując się na zabieg, należy pamiętać, że finalne efekty widoczne są po około 3 miesiącach od zabiegu – w przeciwieństwie do zastosowania wypełniaczy, których efekty widoczne są od razu.

Wskazania

Wskazaniem do zabiegu korekty kości policzkowych są wszelkiego rodzaju asymetrie, nierówności, deformacje i ubytki w tej okolicy, wynikające z naturalnego procesu starzenia lub wypadków losowych.

Przygotowania

W dniu zabiegu zgłoś się na czczo do szpitala. Bądź na około 30 minut przed wyznaczoną godziną. Zabierz ze sobą dowód osobisty, wyniki badań krwi i potwierdzoną grupę krwi. Zapakuj osobiste rzeczy w wygodną torbę lub walizkę (kosmetyki, piżamę, ręcznik). Zabierz ze sobą wygodne, luźne ubranie, najlepiej rozpinane.

Przeciwwskazania

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu plastyki jest ogólny zły stan zdrowia Pacjenta. Zabiegu nie wykonuje się również u Pacjentów z aktywnymi zmianami w obszarze zabiegowym. W przypadku istnienia chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzania krzepliwości lub pracy tarczycy) konieczne jest zaświadczenie od specjalisty o braku występowania przeciwwskazań do ww. zabiegu.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat