Leczenie bruksizmu

Bruksizm, objawia się jako mimowolny odruch pojawiający się szczególnie podczas snu. Powoduje ścieranie się zębów i ból w okolicach mięśni żuchwy, stawów skroniowo- żuchwowych i przerost mięśni, zaburzający proporcje twarz. Jednym ze sposobów leczenia bruksizmu jest podanie osłabienie mięśni żwaczy chroniąc stawy skroniowo-żuchwowe przed przeciążeniem.

Leczenie zgrzytania zębami botoksem

Bruksizm

Polega na wstrzyknięciu toksyny do każdego mięśnia żwacza, zazwyczaj w 2-3 punktach, symetrycznie po obu stronach twarzy. Botulina poprzez swoje działanie na połączenia nerwowo-mięśniowe osłabia skurcz mięśni żwaczy, dzięki czemu dochodzi do zniwelowania nadmiernego zaciskania zębów. Efekt zaczyna być odczuwalny po kilku, kilkunastu dniach i utrzymuje się przez 3-10 miesięcy.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

1000 zł

CZAS

20 min

OBSZAR

twarz

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

30 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

1

Jak przygotować się do zabiegu?

Sam zabieg podania toksyny botulinowej nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Konieczna jest jedynie wcześniejsza konsultacja stomatologiczna w celu oceny wad zgryzu i zastosowania typowego w takich przypadkach postępowania stomatologicznego.

Wskazania

Wskazaniem do podania botoksu w leczeniu bruksizmu jest nadmierna aktywność mięśni żwaczy, przerost mięśni żwaczy.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do leczenia toksyną botulinową są zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego: Miastenia gravis, zespół Lamberta-Eatona, schorzenia o podłożu nerwowo-mięśniowym, nowotworowym, przewlekłe schorzenia autoimmunologiczne, sercowo-naczyniowe, nadwrażliwość na albuminy ludzkie, białko jaja kurzego, infekcje skóry w miejscu zabiegu, przyjmowanie aminoglikozydów, aminochinolonów, D penicylaminy, cyklosporyny, sukcynylocholiny, tubokuraryny, linkomycyny, polimyksyny i antagonistów kanałów wapniowych do 2 tygodni przed zabiegiem oraz leków obniżających krzepliwość krwi.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat