Leczenie i pielęgnacja skóry atopowej AZS – egzema

Problem AZS, czyli tzw. skóry atopowej, to coraz częstsze zjawisko dysfunkcji bariery naskórkowej. To coraz częstsze zjawisko dysfunkcji bariery naskórkowej. To nie tylko płaszcz lipidowy, a znacznie bardziej złożony problem. Skóra chorego jest ciągle narażona na uszkodzenia i suchość. U dzieci problem ten pojawia się już we wczesnym dzieciństwie lub dopiero w okresie dojrzewania. Typowe dla egzemy są duże, suche, czerwone i swędzące zmiany, najczęściej zlokalizowane w przegubach dłoni, łokciach oraz szyi. Zmiany są uciążliwe i nieestetyczne, czasami pozostawiają po sobie rozległe blizny lub przebarwienia. Atopowe zapalenie skóry wymaga leczenia zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.

Konsultacja dermatologiczna w leczeniu egzemy, AZS

Konsultacja dermatologiczna jest niezbędna w celu właściwej diagnostyki zmian skórnych. Atopowe zapalenie skóry - AZS często mylone jest z innymi schorzeniami, przez co leczenie nie przynosi właściwych rezultatów. Celowana terapia łagodzi aktywne zmiany i zabezpiecza przed nawrotami.

Zobacz szczegóły usługi

Redukcja blizn i przebarwień poegzemowych

Redukcja blizn po przebytej egzemie polega na nawilżaniu, odbudowie i wyrównaniu kolorytu skóry. Zabiegi można przeprowadzić dopiero, gdy zmiany nie są aktywne. Z uwagi na dużą wrażliwość skóry decyzję o doborze terapii podejmuje lekarz.

Zobacz szczegóły usługi

Pielęgnacja skóry atopowej

Pielęgnacja skóry atopowej polega przede wszystkim na jej nawilżaniu i regeneracji w okresach remisji choroby oraz terapii kierowanej w stanach jej aktywności. Skóra w AZS nie potrafi wytworzyć naturalnej bariery ochronnej, przez co jest narażona na wysuszenie i mechaniczne uszkodzenia. Zastosowanie zabiegów nawilżających poprawia jej kondycję i ma silne działanie regeneracyjne.

Zobacz szczegóły usługi