Redukcja blizn i przebarwień poegzemowych

Redukcja blizn po przebytej egzemie polega na nawilżaniu, odbudowie i wyrównaniu kolorytu skóry. Zabiegi można przeprowadzić dopiero, gdy zmiany nie są aktywne. Z uwagi na dużą wrażliwość skóry decyzję o doborze terapii podejmuje lekarz.

Pielęgnacja lipidowa skóry atopowej

Osoby cierpiące na AZS powinny wybierać preparaty dedykowane skórze atopowej. Kosmetyki te są bogatsze w składniki aktywne zapobiegające rozwojowi stanu zapalnego, a także wpływające na zmniejszenie podrażnień, zaczerwienień i swędzenia. Odbudowę bariery ochronnej naskórka wspomagają oleje mineralne, które tworzą na powierzchni skóry warstwę ochronną i zapobiegającą wnikaniu alergenów. Lipidy wzmacniają szczelność naskórka. Kwas hialuronowy, gliceryna i glikol propylenowy zwiększają zdolności warstwy rogowej do wiązania wody, zatrzymując ją.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

CZAS

20 min

OBSZAR

twarz i ciało

Zabiegi pielęgnacyjne

Alternatywą dla małoinwazyjnych procedur są zabiegi kosmetologiczne i pielęgnacyjne, mające właściwości złuszczające i regenerujące. Do ich przeprowadzenia wykorzystuje się preparaty witaminowe, kwasy lub peelingi chemiczne. W zależności od stanu skóry lekarz lub kosmetolog pomoże dobrać właściwą formę pielęgnacji.  Wszystkie zabiegi polegają na oczyszczaniu i masażu twarzy bez nakłuć i ingerencji w głębsze warstwy skóry.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

CZAS

40 min

LICZBA ZABIEGÓW

2-4

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

5-6 tygodni

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

60 min

Zabiegi małoinwazyjne

Wśród sposobów intensywnej regeneracji skóry szczególną skutecznością cieszą się zabiegi laserowe (Pearl lub Genesis), które oddziaływują temperaturą na skórę właściwą, wymuszając jej przebudowę kolagenową. Zabiegi w zależności od rodzaju lasera są wykonywane w znieczuleniu miejscowym w postaci maści. Alternatywą dla lasera jest radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet RF, stanowiąca połączenie terapii prądem z metodą mikrouszkodzeń naskórka. W nowoczesnej medycynie przeciwstarzeniowej wykorzystuje się również osocze bogatopłytkowe, uzyskiwane z krwi żylnej Pacjenta.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

CZAS

30 min

LICZBA ZABIEGÓW

2-4

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

60 min

Jak przygotować się do zabiegu?

Sposób przygotowania do zabiegu różni się w zależności od rodzaju zastosowanej terapii. Podczas konsultacji kwalifikacyjnej lekarz oceni stan skóry i wskaże najwłaściwszą terapię. Dzięki szerokiemu wachlarzowi usług możemy dobrać najbezpieczniejszy zabieg, dający najlepsze efekty estetyczne. Jeśli AZS jest wciąż aktywne, lekarz w pierwszej kolejności zaleci leczenie farmakologiczne i pielęgnacyjne. Dopiero gdy zmiany będą w remisji, przystąpi do leczenia zabiegowego.

Wskazania

Wskazaniem do zabiegu redukcji blizn są widoczne ślady po przebytej egzemie na twarzy i ciele.

Przygotowania

Przed zabiegiem nie należy stosować mechanicznej depilacji w okolicy poddawanej zabiegowi, podrażniać skóry i opalać się.

Przeciwwskazania

Zabiegom laserowym nie powinny poddawać się osoby, które chorują na bielactwo i łuszczycę, wykazują duże skłonności do powstawania bliznowców, stosują tetracykliny lub inne leki światłouczulające, w okolicy zabiegowej występuje u nich stan zapalny bądź aktywna infekcja wirusowa lub bakteryjna. Jeśli masz implanty elektroniczne/metalowe, w tym implanty stomatologiczne, pamiętaj, by przed zabiegiem poinformować o tym fakcie lekarza.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat