Leczenie migreny

Migrena objawia się silnym, pulsującym bólem głowy, często wyłączającym nas z codziennego funkcjonowania. Przeszywający ból zlokalizowany w okolicy skroni, czoła, niekiedy zachodzący aż za oczodoły, połączony jest z nadwrażliwością na światło i dźwięk. Migrenom często towarzyszą również wymioty. Ból czasami poprzedzony jest aurą – objawami wzrokowymi, słuchowymi lub czuciowymi, występującymi ok. 20-30 minut wcześniej.

Leczenie migreny przewlekłej z wykorzystaniem botoksu

Podanie botoksu za pomocą iniekcji cienką igłą w okolice czoła, skroni, potylicy i karku, zgodnie z przyjętym postępowaniem, określonym w protokole PREEMPT (od 31 punktów iniekcji). Działanie przeciwbólowe wynika z hamowania zakończeń nerwowych oraz hamowania uwalniania neurotransmiterów i neuropeptydów, co blokuje przewodnictwo bólu. Dla oceny skuteczności leczenia zaleca się powtórzenie zabiegu co najmniej trzykrotnie w odstępie 12 tygodni. Pierwszy efekt można odczuć już po około tygodniu. Warto wiedzieć, że jest to skuteczna metoda leczenia - w 80% przypadków bóle ustępują lub zmniejszają się w stopniu umożliwiającym prowadzenie normalnej aktywności życiowej.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

2000 zł

CZAS

30 min

OBSZAR

głowa

GRUPA WIEKOWA

25+

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

60 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

1

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania.

Wskazania

Konieczne jest rozpoznanie migreny przewlekłej postawione przez neurologa, wykluczające inne przyczyny bólu głowy.

Przeciwwskazania

Zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego: Miastenia gravis, zespół Lamberta-Eatona, schorzenia o podłożu nerwowo-mięśniowym, nowotworowym, przewlekłe schorzenia autoimmunologiczne, sercowo-naczyniowe, nadwrażliwość na albuminy ludzkie, białko jaja kurzego, infekcje skóry w miejscu zabiegu, przyjmowanie aminoglikozydów, aminochinolonów, D penicylaminy, cyklosporyny, sukcynylocholiny, tubokuraryny, linkomycyny, polimyksyny i antagonistów kanałów wapniowych do 2 tygodni przed zabiegiem oraz leków obniżających krzepliwość krwi.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat