Leczenie nadpotliwości

Nadpotliwość objawia się nadmiernym poceniem się pach, rąk lub stóp. Ta krępująca dolegliwość negatywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Zabieg blokujący pocenie to sprawdzony sposób na zmniejszenie lub całkowite ograniczenie pocenia się w okolicy poddanej zabiegowi.

Leczenie nadpotliwości z wykorzystaniem toksyny botulinowej

Podanie botuliny blokuje zakończenia nerwowe gruczołów potowych, hamując ich pracę. Zmniejszenie wydzielania potu następuje po około 5 dniach, a pełny efekt zabiegu widoczny jest po około 14 dniach i utrzymuje się przez 6-10 miesięcy. Wykonanie zabiegu jest zwykle poprzedzone testem jodowo-skrobiowym Minora. Skórę smarujemy roztworem jodyny i posypujemy skrobią ziemniaczaną. Miejsca nasilonego pocenia wybarwiają się ciemniejszym kolorem. W tym obszarze wyznaczamy punkty wkłuć i cienką igłą, śródskórnie, w każdy punkt podajemy odpowiednią ilość toksyny.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

2000 zł

CZAS

20 min

OBSZAR

pachy, dłonie, stopy

ZNIECZULENIE

maść

LICZBA ZABIEGÓW

1-2

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

2 tygodnie

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

60 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

1

Jak przygotować się do zabiegu?

Leczenie nadpotliwości nie wymaga specjalnego przygotowania. Podczas konsultacji przed zabiegiem pacjent zostaje poinformowany o sposobie wykonania zabiegu, ryzyku z nim związanym i postępowaniu pozabiegowym.

Wskazania

Nadpotliwość pach, dłoni, stóp i innych okolic ciała.

Przygotowania

W leczeniu nadpotliwości pach ułatwieniem będzie wygolenie owłosienia na dzień przed zabiegiem. W przypadku nadpotliwości stóp usunięcie nadmiaru zrogowaciałej skóry, również na dzień przed zabiegiem. W dniu zabiegu i dwa dni po nim zalecana jest ochrona przed przegrzaniem oraz nadmiernym moczeniem. Wskutek podania toksyny botulinowej może wystąpić niewielki obrzęk, zaczerwienienie i lokalne, przemijające osłabienie mięśni.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zabiegu są zaburzenia zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego: Miastenia gravis, zespół Lamberta-Eatona, schorzenia o podłożu nerwowo-mięśniowym, nowotworowym, przewlekłe schorzenia autoimmunologiczne, sercowo-naczyniowe, nadwrażliwość na albuminy ludzkie, białko jaja kurzego, infekcje skóry w miejscu zabiegu, przyjmowanie aminoglikozydów, aminochinolonów, D penicylaminy, cyklosporyny, sukcynylocholiny, tubokuraryny, linkomycyny, polimyksyny i antagonistów kanałów wapniowych do 2 tygodni przed zabiegiem oraz leków obniżających krzepliwość krwi.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat