Leczenie skóry trądzikowej

Skóra trądzikowa to problem, z którym muszą się dziś mierzyć nie tylko dzieci, ale i osoby dorosłe. Za trądzik młodzieńczy odpowiadają hormony, a właściwie ich dynamika. Trądzik zarówno u nastolatków i dzieci to wypadkowa hormonów, infekcji bakteryjnych oraz tendencji do rogowacenia ujść mieszków włosowych. Trądzik często pozostawia po sobie blizny, dlatego tak ważna jest wczesna i skuteczna interwencja dermatologiczna.

Konsultacja dermatologiczna

Konsultacja dermatologiczna to najważniejszy etap w leczeniu trądziku. Lekarz dermatolog podczas badania oceni dokładnie rodzaj zmian, ogólną kondycję skóry i w zależności od podłoża – zaleci właściwą terapię farmakologiczną, pielęgnacyjną lub zabiegową.

Zobacz szczegóły usługi

Terapia skóry trądzikowej

Cera trądzikowa wymaga szczególnej opieki i pielęgnacji. W zależności od aktualnego stanu skóry, przyjętego leczenia oraz podłoża występowania zmian chorobowych, możliwe jest wsparcie kosmetologiczne. Zabiegi przynoszą ulgę i poprawiają ogólną kondycję skóry, zmniejszając ryzyko nawrotu.

Zobacz szczegóły usługi

Usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny potrądzikowe mają charakter twardych, punktowych zagłębień skóry. Zazwyczaj zlokalizowane są na policzkach, ale bywają też rozsiane po całej twarzy, plecach i ramionach. Z uwagi na ich charakter są trudne do zamaskowania. Można je skutecznie usunąć za pomocą laseroterapii i radiofrekwencji. Wyboru techniki zabiegu dokonuje lekarz wspólnie z Pacjentem, mając na uwadze bezpieczeństwo i możliwie jak najlepszy efekt estetyczny.

Zobacz szczegóły usługi