Terapia skóry trądzikowej

Cera trądzikowa wymaga szczególnej opieki i pielęgnacji. W zależności od aktualnego stanu skóry, przyjętego leczenia oraz podłoża występowania zmian chorobowych, możliwe jest wsparcie kosmetologiczne. Zabiegi przynoszą ulgę i poprawiają ogólną kondycję skóry, zmniejszając ryzyko nawrotu.

Zabiegi kosmetologiczne dla cery trądzikowej

Cera trądzikowa wymaga zróżnicowanej pielęgnacji. Przy stanach zapalnych wykonuje się oczyszczenie twarzy oraz nakłada preparaty z kwasem salicylowym. Ma on silne właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne oraz regulujące wydzielanie sebum. Peeling kwasowy (Anti-Acne) reguluje pracę gruczołów łojowych. Działa oczyszczająco i regenerująco. Zawarte w mieszaninie aż trzy aktywne kwasy przeciwdziałają wszystkim przyczynom powstawania zmian trądzikowych, zaskórników i innych niedoskonałości. Kolejną propozycję stanowi peeling medyczny Azelac Peel, bazujący na kwasie azelainowym, naturalnym składniku złuszczającym, który hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku. W okresach remisji wykonuje się zabiegi poprawiające ogólną kondycję skóry i mikrokrążenie, ze szczególnym naciskiem na wyrównanie kolorytu i redukcję blizn (DNA Recovery Peel, Nomelan Cafeico). Zabiegi pielęgnacyjne nie są bolesne, a wręcz komfortowe dla Pacjenta.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

CZAS

60 min

OBSZAR

twarz i ciało

LICZBA ZABIEGÓW

2-4

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

2 tygodnie

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

70 min

Oczyszczanie skóry twarzy

Oczyszczanie skóry twarzy u kosmetyczki jest przeznaczone dla osób z cerą tłustą lub trądzikową, która wymaga profesjonalnej pielęgnacji. Zabieg polega na ręcznym usunięciu wągrów i innych zanieczyszczeń gromadzących się pod powierzchnią skóry. Pierwszym etapem oczyszczania manualnego jest dokładny demakijaż twarzy. Następnie kosmetolog wykonuje peeling w celu usunięcia warstwy zrogowaciałego naskórka. Teraz na kilkanaście minut nakładany jest na skórę preparat o działaniu rozmiękczającym. Na twarz kieruje się też strumień pary, która rozszerza pory oraz wzmacnia działanie preparatu. Następnie kosmetolog usuwa zalegającą w porach treść. Po usunięciu zaskórników, na twarz aplikowany jest krem lub maska o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym. Ostatnim etapem zabiegu jest nałożenie odpowiedniego kremu ochronnego, dostosowanego do potrzeb cery Pacjenta.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

200 zł

CZAS

1 - 1,5h

OBSZAR

twarz

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

90-150 min

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabiegi kosmetologiczne nie wymagają wcześniejszego przygotowania. W przypadku aktywnych zmian trądzikowych wszelkie zabiegi kosmetologiczne wykonywane są w porozumieniu z dermatologiem prowadzącym.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat