Blizny potrądzikowe mają charakter twardych, punktowych zagłębień skóry. Zazwyczaj zlokalizowane są na policzkach, ale bywają też rozsiane po całej twarzy, plecach i ramionach. Z uwagi na ich charakter są trudne do zamaskowania. Można je skutecznie usunąć za pomocą laseroterapii i radiofrekwencji. Wyboru techniki zabiegu dokonuje lekarz wspólnie z Pacjentem, mając na uwadze bezpieczeństwo i możliwie jak najlepszy efekt estetyczny.
Wśród sposobów intensywnej regeneracji skóry szczególną skutecznością cieszą się zabiegi laserowe (Pearl lub Genesis), które oddziaływują temperaturą na skórę właściwą, wymuszając jej przebudowę kolagenową. Zabiegi w zależności od rodzaju lasera są wykonywane w znieczuleniu miejscowym w postaci maści. Alternatywą dla lasera jest radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet RF, stanowiąca połączenie terapii prądem z metodą mikrouszkodzeń naskórka. W nowoczesnej medycynie przeciwstarzeniowej wykorzystuje się również osocze bogatopłytkowe, uzyskiwane z krwi żylnej Pacjenta.
30 min
2-4
60 min
Peeling polega na usunięciu wierzchniej, zrogowociałej warstwy naskórka. Może być wykonany w sposób mechaniczny - przez intensywne masowanie preparatem z drobinkami ściernymi lub też z wykorzystaniem kwasu bądź substancji chemicznej. Jest to przyjemna i bezbolesna procedura, której celem jest odświeżenie skóry i wprowadzenie do niej substancji odżywczych lub leczniczych (w zależności od rodzaju problemu). Dzięki usunięciu warstwy zrogowaciałej, substancje aktywne wnikają również do blizny, odżywiając tkanki i wspomagając ich przebudowę. Pielęgnacja świeżej blizny daje szybkie i widoczne rezultaty. W przypadku starych blizn konieczna może być małoinwazyjna terapia z wykorzystaniem lasera lub radiofrekwencji.
60 min
twarz i ciało
2-4
1 tydzień
70 min
Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania, jednak jako kontynuacja terapii przeciwtrądzikowej musi być wcześniej skonsultowany z lekarzem dermatologiem lub lekarzem medycyny estetycznej.
Wskazaniem do zabiegu jest występowanie blizn potrądzikowych.
Przeciwwskazaniem do zabiegu są: aktywne zmiany trądzikowe, a także przyjmowanie retinoidów doustnych do 3 miesięcy przed zabiegiem, przyjmowanie leków/ziół światłouczulających, choroba nowotworowa lub autoimmunologiczna, fotodermatozy, zaburzenia krzepnięcia oraz infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze w miejscu zabiegu. Procedury nie stosuje się również na mocno opaloną skórę.
Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami