Usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny potrądzikowe mają charakter twardych, punktowych zagłębień skóry. Zazwyczaj zlokalizowane są na policzkach, ale bywają też rozsiane po całej twarzy, plecach i ramionach. Z uwagi na ich charakter są trudne do zamaskowania. Można je skutecznie usunąć za pomocą laseroterapii i radiofrekwencji. Wyboru techniki zabiegu dokonuje lekarz wspólnie z Pacjentem, mając na uwadze bezpieczeństwo i możliwie jak najlepszy efekt estetyczny.

Zabiegi małoinwazyjne

Wśród sposobów intensywnej regeneracji skóry szczególną skutecznością cieszą się zabiegi laserowe (Pearl lub Genesis), które oddziaływują temperaturą na skórę właściwą, wymuszając jej przebudowę kolagenową. Zabiegi w zależności od rodzaju lasera są wykonywane w znieczuleniu miejscowym w postaci maści. Alternatywą dla lasera jest radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet RF, stanowiąca połączenie terapii prądem z metodą mikrouszkodzeń naskórka. W nowoczesnej medycynie przeciwstarzeniowej wykorzystuje się również osocze bogatopłytkowe, uzyskiwane z krwi żylnej Pacjenta.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

CZAS

30 min

LICZBA ZABIEGÓW

2-4

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

60 min

Pielęgnacja blizny z wykorzystaniem aktywnych peelingów (Nomelan Cafeico, peelingów chemicznych, kwasu migdałowego Mandelac New Look i kwasów TCA)

Peeling polega na usunięciu wierzchniej, zrogowociałej warstwy naskórka. Może być wykonany w sposób mechaniczny - przez intensywne masowanie preparatem z drobinkami ściernymi lub też z wykorzystaniem kwasu bądź substancji chemicznej. Jest to przyjemna i bezbolesna procedura, której celem jest odświeżenie skóry i wprowadzenie do niej substancji odżywczych lub leczniczych (w zależności od rodzaju problemu). Dzięki usunięciu warstwy zrogowaciałej, substancje aktywne wnikają również do blizny, odżywiając tkanki i wspomagając ich przebudowę. Pielęgnacja świeżej blizny daje szybkie i widoczne rezultaty. W przypadku starych blizn konieczna może być małoinwazyjna terapia z wykorzystaniem lasera lub radiofrekwencji.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

CZAS

60 min

OBSZAR

twarz i ciało

LICZBA ZABIEGÓW

2-4

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

1 tydzień

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

70 min

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania, jednak jako kontynuacja terapii przeciwtrądzikowej musi być wcześniej skonsultowany z lekarzem dermatologiem lub lekarzem medycyny estetycznej.

Wskazania

Wskazaniem do zabiegu jest występowanie blizn potrądzikowych.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zabiegu są: aktywne zmiany trądzikowe, a także przyjmowanie retinoidów doustnych do 3 miesięcy przed zabiegiem, przyjmowanie leków/ziół światłouczulających, choroba nowotworowa lub autoimmunologiczna, fotodermatozy, zaburzenia krzepnięcia oraz infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze w miejscu zabiegu. Procedury nie stosuje się również na mocno opaloną skórę.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat