Pielęgnacja i zabiegi okolic oczu

Kondycja skóry wokół oczu informuje o stanie naszego zdrowia i ogólnej kondycji organizmu. Osoby z wiotkimi powiekami są odbierane jako zmęczone. Dzieje się tak dlatego, że skóra wokół oczu jest delikatniejsza i wrażliwsza niż w innych partiach twarzy i wymaga specjalnej, dedykowanej pielęgnacji.

Usuwanie cieni i worków pod oczami

Cienie pod oczami są przeważnie kojarzone z niewyspaniem i zmęczeniem, jednak ich obecność nie zawsze jest związana z naszą kondycją fizyczną czy ilością snu. Skóra w tych okolicach jest wyjątkowo delikatna. Efekt „podkowy pod oczami” wynika z prześwitywania naczyń krwionośnych. Worki pod oczami to efekt wiotkości skóry i nadmiaru tkanki skórno-tłuszczowej pod linią rzęs.

Zobacz szczegóły usługi

Korekcja opadającej powieki górnej

Wiotkość górnej powieki jest defektem, który pojawia się w różnym wieku na skutek utraty jędrności skóry okolic oczu. Defekt dodaje spojrzeniu lat i surowości. Można go skorygować zarówno małoinwazyjnymi technikami, jak i procedurami tradycyjnymi.

Zobacz szczegóły usługi

Korekcja wiotkiej powieki dolnej

Korekcja dolnej powieki polega na działaniu wymuszającym naturalne procesy samoregeneracji skóry. Na skutek działania mechanicznego dochodzi do przebudowy włókien kolagenowych, poprawy jędrności i napięcia skóry tej okolicy. Gdy dolna powieka jest wypełniona poduszeczkami tłuszczowymi, a skóra bardzo wiotka, może zajść konieczność chirurgicznej ingerencji. Spektrum możliwości zależy od stopnia zaawansowania problemu. Im wcześniej podejmiemy walkę, tym szerszy wachlarz technik mamy do wykorzystania.

Zobacz szczegóły usługi

Redukcja zmarszczek i bruzd

Z uwagi na mimikę twarzy i delikatną skórę, okolice oczu to miejsce, które jako pierwsze poddaje się oznakom starzenia. Zmarszczki mimiczne można usunąć wykorzystując kwas hialuronowy i botoks lub regenerując skórę – np. z zastosowaniem radiofrekwencji mikroigłowej i mezoterapii. Usunięcie zmarszczek z okolic oczu może odmłodzić spojrzenie o nawet 5-10 lat.

Zobacz szczegóły usługi