Redukcja zmarszczek i bruzd

Z uwagi na mimikę twarzy i delikatną skórę, okolice oczu to miejsce, które jako pierwsze poddaje się oznakom starzenia. Zmarszczki mimiczne można usunąć wykorzystując kwas hialuronowy i botoks lub regenerując skórę – np. z zastosowaniem radiofrekwencji mikroigłowej i mezoterapii. Usunięcie zmarszczek z okolic oczu może odmłodzić spojrzenie o nawet 5-10 lat.

Redukcja zmarszczek mimicznych z wykorzystaniem botoksu

Toksyna botulinowa to naturalny środek hamujący uwalnianie acetylocholiny - neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Działanie toksyny polega na blokowaniu synaps nerwowo – mięśniowych w celu uniemożliwienia skurczów porażonego mięśnia. W rezultacie nerw zostaje "zamrożony", blokując częściowo mimikę tego obszaru. Profesjonalnie wykonany zabieg nie powoduje efektu sztuczności czy też maski. Toksyna botulinowa działa szybko i w sposób długotrwały - efekty pojawiają się po około 7 dniach i utrzymują przez okres 4-6 miesięcy. Stosuje się ją na zmarszczki mimiczne górnej części twarzy: wokół oczu („kurze łapki”), poprzeczne na czole, pomiędzy brwiami („lwia zmarszczka”) oraz zmarszczki dolnej części twarzy: wokół ust („bruzdy marionetki”), na szyi i brodzie.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

600 zł

CZAS

30 min

OBSZAR

twarz

ZNIECZULENIE

ew. maść

GRUPA WIEKOWA

35+

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

50 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Wypełnienie zmarszczek i blizn kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy występuje w skórze każdego człowieka - jest jej podstawowym składnikiem, utrzymuje też właściwy poziom jej nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, skóra wysusza się i wiotczeje, pojawiają się pierwsze zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość. Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii i sprawia, że efekt utrzymuje się 6-8 miesięcy. Zabiegi z wykorzystaniem tej substancji są bardzo skuteczne i dają natychmiastowe efekty. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Do czasu biodegradacji produktu należy unikać zabiegów emitujących ciepło: laserowych, wykorzystujących fale radiowe lub ultradźwięki. Miejsce wstrzyknięcia zawsze zostaje znieczulone kremem, a jeśli to konieczne - również znieczuleniem nasiękowym (jak przy leczeniu zęba). Także sam preparat może zawierać w sobie środek znieczulający. Po zabiegu nie należy nagrzewać omawianej okolicy, przez tydzień warto unikać opalania, sauny i solarium. Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego mają wszechstronne zastosowanie w medycynie estetycznej. Preparat ten pozwala na wypełnienie głębokich zmarszczek mimicznych (m.in. bruzd nosowo-wargowych), lecz także na modelowanie twarzy, np. poprzez podkreślenie kości policzkowych. Doskonale sprawdza się także jako produkt do wypełniania – powiększania ust. Niewielka ilość kwasu hialuronowego podana w obszar warg sprawia, że stają się one pełniejsze, jędrniejsze, odmłodzone i bardziej nawilżone. Wiele osób ceni ten zabieg, ze względu na jego niski stopień inwazyjności i stopniowo przemijające efekty. Zabieg dostępny jest w gabinecie medycyny estetycznej Kliniki Estetyki w Warszawie.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

od 400 zł

CZAS

30 min

OBSZAR

twarz

ZNIECZULENIE

maść

GRUPA WIEKOWA

35+

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

50 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Pielęgnacja przeciwzmarszczkowa

Zabieg jest wykonywany produktami wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego i kompleksu aminokwasów, przeznaczonymi do głębokiej biorewitalizacji skóry, podawanymi w formie mezoterapii igłowej. Kompozycja składników aktywnych niezwykle szybko i efektywnie regeneruje skórę. Zabieg stanowi doskonałe uzupełnienie innych terapii. Jalupro to połączenie aminokwasów: glicyny, proliny, leucyny, lizyny oraz kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy i kompleks aminokwasowy skutecznie odżywia fibroblasty i wspomaga fizjologiczną syntezę kolagenu. W pielęgnacji przeciwzmarszczkowej stosujemy z powodzeniem również inne preparaty jak: Cytocare, Restylane, kolagen Linerase. W każdym przypadku preparat jest dobierany indywidualnie do potrzeb i stanu skóry Pacjenta. Wszystkie zabiegi mezoterapii igłowej wymagają cykliczności, minimum trzech zabiegów w odstępach kilkutygodniowych.  

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

1000-1300 zł

CZAS

40 min

OBSZAR

twarz, szyja, dekolt

ZNIECZULENIE

ew. maść

Naturalny bioremodeling skóry

Bioremodeling to nowość na polskim rynku zabiegów medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej. Wykorzystywane preparaty do bioremodelingu, przywracają utracone w procesie starzenia parametry skóry. Podany drogą iniekcji nie tylko pielęgnuje cerę, ale cofa skutki starzenia oraz napina i ujędrnia skórę, przywracając jej utracone usieciowanie włókien kolagenowych. Policzki podnoszą się, owal twarzy napina, a kontur wyostrza. Skóra jest nawilżona, wygładzona i napięta, a zmarszczki wypełnione. Preparat podaje się za pomocą kilku wstrzyknięć w wybrane partie twarzy, dzięki czemu zabieg ten jest krótszy i bardziej komfortowy niż mezoterapia. Profhilo to jeden z grupy polecanych preparatów. Jest całkowicie naturalny, nie zawiera żadnych chemicznych czynników sieciujących BDDE ani emulgatorów i zagęstników karboksymetylocelulozy, dzięki czemu pozostaje obojętny alergicznie.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

1300 zł

CZAS

20 min

OBSZAR

twarz, szyja, dekolt

ZNIECZULENIE

ew. maść

LICZBA ZABIEGÓW

1-2

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

4 tygodnie

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

1

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabiegi redukcji zmarszczek mimicznych okolic oczu różnią się od siebie zarówno procedurą, długością ich trwania, jak i zaleceniami pozabiegowymi. Lekarz medycyny estetycznej wspólnie z Pacjentem podejmuje decyzję o wyborze techniki zabiegowej. Okres rekonwalescencji po podaniu kwasu hialuronowego jest stosunkowo krótki. Przez pierwszych kilka dni po zabiegu w miejscach iniekcji mogą pozostawać niewielkie zasinienia. Przez pierwsze dwa tygodnie należy unikać sauny i opalania. Warto też odpowiednio nawadniać organizm, pijąc duże ilości wody niegazowanej. W miejscu podania kwasu hialuronowego przez miesiąc nie powinno się stosować innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Wskazania

Wskazaniem do usunięcia zmarszczek mimicznych okolic oczu jest negatywny wpływ ich obecności na samopoczucie i wizerunek Pacjenta.

Przygotowania

Zabiegi małoinwazyjne nie wymagają wcześniejszego przygotowania. Z uwagi na wrażliwość okolic oczu po zabiegu mogą pojawić się drobne siniaki i zaczerwienienia.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: choroby nowotworowe, leczenie onkologiczne, infekcje i stany zapalne skóry, choroby autoimmunologiczne, skłonność do blizn przerostowych, aktywna opryszczka, trądzik oraz nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat