Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny to masaż uciskowy, usprawniający przepływ limfy i płynów tkankowych w organizmie. Zalecany w leczeniu obrzęków limfatycznych i zastoju limfy. Poprawia metabolizm, pobudza układ limfatyczny i przyspiesza proces oczyszczania organizmu.

Drenaż limfatyczny, rehabilitacja pooperacyjna

Drenaż limfatyczny to zaawansowana technika fizjoterapii, skupiająca się na poprawie cyrkulacji krwi w organizmie. Usprawnia przepływ limfy i oczyszcza ciało z toksyn. Drenaż limfatyczny redukuje również ryzyko opuchlizny limfatycznej i powstania zakażeń bakteryjnych. To rodzaj masażu uciskowego, który ujędrnia skórę, wzmacnia odporność, pomaga zredukować tkankę tłuszczową i zmniejsza widoczność cellulitu. Zalecany jest w przypadku wielu różnych schorzeń i problemów zdrowotnych, takich jak: obrzęki, opuchlizna kończyn, niewydolność żylna, zwyrodnienie stawów, niedokrwienie, żylaki czy też zespół cieśni nadgarstka. Technika masażu metodą drenażu limfatycznego jest nieinwazyjna, a także bezbolesna. Stymuluje do prawidłowego działania węzły chłonne, naczynia limfatyczne oraz żyły, które znajdują się stosunkowo płytko w naszym ciele.

Umów wizytę

Problem

Metoda


Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

100 zł

CZAS

30 min

OBSZAR

ciało

LICZBA ZABIEGÓW

4-6

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

1 tydzień

GRUPA WIEKOWA

18+

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

40 min

Masaż mechaniczny ICOONE

ICOONE to masaż podciśnieniowy najnowszej generacji. Pozwala na precyzyjną pracę na tkance łącznej. Zmechanizowane głowice masujące z rolkami posiadającymi liczne mikrootwory, naprzemiennie zasysają i rozluźniają skórę. Technologia ICOONE® oparta jest na działaniu podciśnienia. W przeciwieństwie do starszych metod tego typu, podczas zabiegu nie dochodzi do rozciągania skóry ani powstawania siniaków. Zabieg ICOONE sprawdza się zarówno przy masażu, redukcji cellulitu, jak i leczeniu blizn i rozstępów w celu ich zmniejszenia, uelastycznienia tkanki, likwidacji zwłóknień czy usunięcia obrzęku i stanu zapalnego przy świeżych bliznach. Procedura rozpoczyna się od udrożnienia głównych naczyń limfatycznych z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb Pacjenta, stanu i kondycji jego skóry oraz rodzaju problemu. Następnie stosujemy 10-minutowe programy lokalne, które ukierunkowane są na konkretny problem terapeutyczny Pacjenta i konkretną strefę zabiegową (brzuch, plecy, wewnętrzna strona ud, zewnętrzna strona ud, dekolt, biust, twarz, redukcja złogów tłuszczowych, ujędrnianie skóry, redukcja cellulitu i wiele innych). Łącznie mamy do dyspozycji 22 podstawowe programy kosmetyczne oraz 16 medycznych.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott

KOSZT

300 zł

CZAS

20 min

OBSZAR

ciało

LICZBA ZABIEGÓW

4-6

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

1 tydzień

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

40 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Jak przygotować się do zabiegu?

Drenaż limfatyczny nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Jest to procedura wykonywana standardowo po zabiegach chirurgii plastycznej oraz zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. O czasie, w jakim należy rozpocząć drenaże limfatyczne po zabiegu, decyduje lekarz. W przypadku wykonywania drenaży w celu redukcji obrzęków czy wsparcia odchudzania nie jest wymagana wcześniejsza konsultacja lekarska. Podczas pierwszego spotkania fizjoterapeuta zbierze wywiad i zaproponuje formę terapii.

Wskazania

Drenaż limfatyczny jest wskazany dla osób z obrzękami, które mają problemy z zatrzymywaniem wody w organizmie i odprowadzaniem toksyn, a także jako rehabilitacja po zabiegach chirurgicznych i zabiegach medycyny estetycznej.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat