Rehabilitacja intymna

Fizjoterapia dna miednicy pozwala skutecznie walczyć z zaburzeniami funkcjonalnymi odpowiedzialnymi za potrzeby fizjologiczne (mikcja i defekacja) oraz seksualne (erekcja, orgazm). Większość z tych problemów pojawia się na skutek przewlekłego wysiłku, chorób lub przebytych operacji brzucha. Aktywizacja i uelastycznienie mięśni dna miednicy pozytywnie wpływa na jakość, długość stosunku oraz samą erekcję.

Rehabilitacja mięśni dna miednicy

hipotonia

Mięśnie dna miednicy odpowiadają m.in. za prawidłową topografię narządów miednicy mniejszej, właściwe funkcjonowanie układu moczowego, płciowego i pokarmowego oraz za potrzeby fizjologiczne (mikcja i defekacja) i seksualne (erekcja i orgazm). Nieprawidłowe funkcjonowanie mięśni dna miednicy (hipotonia lub hipertonia) może skutkować m.in. problemami z trzymaniem moczu, gazów, kału oraz dyskomfortem w życiu codziennym. W takich sytuacjach konieczne jest zastosowanie terapii tych mięśni, która ma na celu przywrócenie ich prawidłowej elastyczności i właściwych funkcji układu moczowo-płciowego. Terapia ta polega na przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu, rozmowie z Pacjentem o problemie, badaniu wydolności mięśni, nauce ich prawidłowego spinania i rozluźniania, ćwiczeniach oraz elektrostymulacji. Ważną rolę w procesie odgrywają również ćwiczenia oddechowe.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

CZAS

20 min

LICZBA ZABIEGÓW

6-8

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

1 tydzień

GRUPA WIEKOWA

35+

Jak przygotować się do zabiegu?

Rehabilitacja mięśni dna miednicy nie wymaga przygotowania, jednak powinna być poprzedzona badaniem i skierowaniem od androloga. Podstawę terapii stanowią specjalistyczne ćwiczenia gimnastyczne, wzmacniające nie tylko dno miednicy, ale także ogólną sprawność. W rehabilitacji wykorzystujemy również zabiegi z zakresu medycyny fizykalnej.

Wskazania

Wskazaniem do rehabilitacji mięśni dna miednicy jest nietrzymanie moczu (wysiłkowe, z parcia, mieszane), nietrzymanie stolca, piasek w nerkach, uporczywe zaparcia, przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego, przewlekłe zapalenie przydatków i gruczołu krokowego, przewlekłe zapalenie miedniczek nerkowych oraz obrzęki kończyn i bóle pleców.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat