Terapia blizn i rozstępów

Blizna to ślad po mechanicznym lub chirurgicznym uszkodzeniu skóry. Najmniej widoczne są te po operacjach – z uwagi na równy kształt oraz odpowiednią higienę rany. Problematyczne i szpecące są natomiast blizny rozległe, twarde, zgrubiałe i wykraczające nawet poza obszar zranienia. Mogą one powodować przykurcze, wywoływać ból i silny świąd, stanowiąc nie tylko defekt estetyczny, ale i problem zdrowotny. Najlepsze efekty przynosi leczenie świeżych blizn, jednak współczesna medycyna estetyczna oferuje rozwiązania skuteczne również w terapii starych blizn i rozstępów.

Usuwanie blizn potrądzikowych

Redukcja blizn potrądzikowych jest możliwa dzięki wykorzystaniu bogatej oferty zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Są one dobierane przez dermatologa w zależności od ogólnego stanu skóry i oczekiwań Pacjenta. Różnią się stopniem inwazyjności i liczbą koniecznych powtórzeń. Ich zadaniem jest zmniejszenie widoczności lub całkowite usunięcie blizn potrądzikowych.

Zobacz szczegóły usługi

Usuwanie blizn powypadkowych

Blizny powypadkowe obejmują najczęściej duże obszary zmienione tkankowo. Z uwagi na sposób gojenia i wypełnienia ubytku różnią się one fakturą i kolorem od pozostałej skóry. Szczególnie blizny po uszkodzeniach mechanicznych są twarde, ciągnące, często wklęsłe i ze zrostami. Ich usunięcie wymaga zastosowania małoinwazyjnej terapii pobudzającej produkcję fibroblastów oraz przebudowującej bliznę.

Zobacz szczegóły usługi

Usuwanie rozstępów

Rozstępy to nieregularne blizny, które powstają na skórze przy jej nadmiernym rozciągnięciu. Są szczególnie widoczne w momencie utraty wagi, kiedy występuje u nas nadmiar wiotkiej tkanki skórnej. W pierwszym etapie rozstępy są czerwone, z czasem sinieją, a finalnie pozostają na skórze tworząc białe, nieregularne pręgi. Medycyna estetyczna oferuje techniki, które zdecydowanie zmniejszą ich widoczność, jednocześnie regenerując i ujędrniając samą skórę.

Zobacz szczegóły usługi

Terapia świeżej blizny pooperacyjnej

Terapia świeżej blizny jest zalecana po każdym zabiegu operacyjnym. Niektóre procedury przyspieszające i wspomagające gojenie, np. osocze bogatopłytkowe, można stosować bezpośrednio po zabiegu. Maści silikonowe i różnego rodzaju plastry stanowią zarówno opatrunek na ranę, chroniący przed podrażnieniem i mechanicznym uszkodzeniem, jak i sposób na wprowadzenie składników wspomagających proces gojenia. W tym czasie kluczowe jest właściwe ukrwienie rany, dlatego po zabiegu często zaleca się samodzielny masaż blizny.

Zobacz szczegóły usługi

Pielęgnacja blizny

Odpowiednia pielęgnacja i masaż blizny przekłada się na jej wygląd. W medycynie estetycznej i kosmetologii dysponujemy szeroką gamą preparatów i peelingów poprawiających ogólną kondycję skóry i zmniejszających widoczność blizn.

Zobacz szczegóły usługi