Pielęgnacja blizny

Odpowiednia pielęgnacja i masaż blizny przekłada się na jej wygląd. W medycynie estetycznej i kosmetologii dysponujemy szeroką gamą preparatów i peelingów poprawiających ogólną kondycję skóry i zmniejszających widoczność blizn.

Pielęgnacja blizny z wykorzystaniem aktywnych peelingów (Nomelan Cafeico, peelingów chemicznych, kwasu migdałowego Mandelac New Look i kwasów TCA)

Peeling polega na usunięciu wierzchniej, zrogowociałej warstwy naskórka. Może być wykonany w sposób mechaniczny - przez intensywne masowanie preparatem z drobinkami ściernymi lub też z wykorzystaniem kwasu bądź substancji chemicznej. Jest to przyjemna i bezbolesna procedura, której celem jest odświeżenie skóry i wprowadzenie do niej substancji odżywczych lub leczniczych (w zależności od rodzaju problemu). Dzięki usunięciu warstwy zrogowaciałej, substancje aktywne wnikają również do blizny, odżywiając tkanki i wspomagając ich przebudowę. Pielęgnacja świeżej blizny daje szybkie i widoczne rezultaty. W przypadku starych blizn konieczna może być małoinwazyjna terapia z wykorzystaniem lasera lub radiofrekwencji.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

CZAS

60 min

OBSZAR

twarz i ciało

LICZBA ZABIEGÓW

2-4

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

1 tydzień

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

70 min

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabiegi kosmetologiczne nie wymagają specjalnego przygotowania. Skóra przed zabiegiem nie powinna być podrażniona lub zainfekowana. Zarówno przed, jak i po zabiegu należy unikać promieniowania słonecznego i stosować kremy z filtrem o wysokim faktorze. W przypadku pielęgnacji blizn ważnym czynnikiem jest ich właściwe ukrwienie, dlatego lekarze często zalecają samodzielny masaż tej okolicy.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat