Terapia świeżej blizny pooperacyjnej

Terapia świeżej blizny jest zalecana po każdym zabiegu operacyjnym. Niektóre procedury przyspieszające i wspomagające gojenie, np. osocze bogatopłytkowe, można stosować bezpośrednio po zabiegu. Maści silikonowe i różnego rodzaju plastry stanowią zarówno opatrunek na ranę, chroniący przed podrażnieniem i mechanicznym uszkodzeniem, jak i sposób na wprowadzenie składników wspomagających proces gojenia. W tym czasie kluczowe jest właściwe ukrwienie rany, dlatego po zabiegu często zaleca się samodzielny masaż blizny.

Terapia świeżej blizny z wykorzystaniem maści silikonowych i kremów

Kremy i plastry silikonowe wykorzystują zjawisko okluzji silikonu, sprzyjające zmniejszeniu powierzchniowej utraty wody przy jednoczesnym zwiększeniu uwodnienia tkanek. Preparaty te ograniczają w ten sposób tworzenie się nowych naczyń krwionośnych, pobudzają syntezę kolagenu i hamują procesy zapalne, co stwarza warunki niezbędne do prawidłowego gojenia się rany. Na rynku dostępna jest szeroka gama kremów i plastrów zawierających różnorodne składniki odżywcze - o właściwy w naszym przypadku klinicznym wybór warto zapytać lekarza.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

CZAS

10 min

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

20 min

Zabiegi pielęgnacyjne

Alternatywą dla małoinwazyjnych procedur są zabiegi kosmetologiczne i pielęgnacyjne, mające właściwości złuszczające i regenerujące. Do ich przeprowadzenia wykorzystuje się preparaty witaminowe, kwasy lub peelingi chemiczne. W zależności od stanu skóry lekarz lub kosmetolog pomoże dobrać właściwą formę pielęgnacji.  Wszystkie zabiegi polegają na oczyszczaniu i masażu twarzy bez nakłuć i ingerencji w głębsze warstwy skóry.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

CZAS

40 min

LICZBA ZABIEGÓW

2-4

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

5-6 tygodni

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

60 min

Mezoterapia mikroigłowa, dermapen

Dermapen to rodzaj mezoterapii mikroigłowej. Poprzez mikroskopijne nakłucia, do warstwy skóry właściwej,  wprowadza się aktywne składniki. Mikronakłuwanie pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu co daje nam takie efekty jak: odmłodzenie skóry, zniwelowanie blizn, rozstępów, wyrównanie kolorytu skóry, wygładzenie skóry. Technika ta jest małoinwazyjna i nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest mocno zaczerwieniona i może pojawić się lekkie krwawienie przy działaniu na większych głębokościach. Na drugi dzień jest tkliwa, zaczerwieniona, podrażniona i może być opuchnięta. Pełna regeneracja trwa kilka dni. O zastosowanych w terapii aktywnych składnikach decyduje lekarz - na podstawie oceny leczonego obszaru. Zabieg dermapen pomaga również wyrównać koloryt skóry, też stymuluje skórę, dzięki czemu blizny stają się mniej widoczne.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

od 500 zł

CZAS

20 min

OBSZAR

twarz

ZNIECZULENIE

maść

LICZBA ZABIEGÓW

2-4

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

4 tygodnie

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

80 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Zabiegi małoinwazyjne

Wśród sposobów intensywnej regeneracji skóry szczególną skutecznością cieszą się zabiegi laserowe (Pearl lub Genesis), które oddziaływują temperaturą na skórę właściwą, wymuszając jej przebudowę kolagenową. Zabiegi w zależności od rodzaju lasera są wykonywane w znieczuleniu miejscowym w postaci maści. Alternatywą dla lasera jest radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet RF, stanowiąca połączenie terapii prądem z metodą mikrouszkodzeń naskórka. W nowoczesnej medycynie przeciwstarzeniowej wykorzystuje się również osocze bogatopłytkowe, uzyskiwane z krwi żylnej Pacjenta.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

CZAS

30 min

LICZBA ZABIEGÓW

2-4

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

60 min

Jak przygotować się do zabiegu?

Blizny powstają w wyniku urazów mechanicznych, termicznych, chemicznych lub na skutek interwencji chirurgicznych. Prawidłowa skóra zastępowana jest włóknistą tkanką łączną. W niektórych przypadkach może dojść do rozwoju blizn przerosłych (wypukłych i czerwonych) lub bliznowców (rozległych, wykraczających poza zarys rany). W zależności od rodzaju blizny, mechanizmu jej powstania, czasu, który upłynął od urazu lub zabiegu, rozmiaru zmiany oraz innych czynników – dobiera się odpowiednią terapię. W procesie leczenia stosuje się między innymi preparaty silikonowe, terapie uciskowe, leczenie chirurgiczne, podawanie sterydów, krioterapię oraz laseroterapię. Zabiegi najlepiej rozpocząć od razu po wygojeniu rany. Najlepsze efekty można osiągnąć stosując terapię łączącą kilka różnych metod.

O sposobie pielęgnacji blizny pooperacyjnej dowiesz się przy wypisie ze szpitala. W przypadku pozostałych blizn konieczna jest konsultacja u dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Oceni on stopień oraz poprawność gojenia się rany i zaleci właściwe zabiegi oraz pielęgnację.

Przeciwwskazania

W niektórych przypadkach patologicznego procesu gojenia się rany, niewskazane jest stosowanie kremów silikonowych lub przeprowadzanie zabiegów. Jeżeli gojący się obszar piecze, podchodzi ropą lub czernieje, zgłoś się na konsultację do specjalisty. Nie stosuj leczenia na własną rękę.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat