Trychologia – leczenie chorób włosów i skóry głowy

Gęste i lśniące włosy bez łupieżu to oznaka zdrowia i witalności. Konsultacja trychologiczna pozwoli na zdiagnozowanie przyczyn wypadania i słabej kondycji włosów oraz wdrożenie kuracji farmakologicznej lub zabiegowej.

Diagnostyka łysienia oraz chorób owłosionej skóry głowy

Właściwa diagnostyka trychologiczna to skuteczne rozwiązanie problemów skóry głowy, takich jak łupież, łojotok czy łysienie. Lekarz trycholog podczas badania zidentyfikuje problem i dobierze właściwe leczenie.

Zobacz szczegóły usługi

Wzmacnianie i zagęszczanie włosów

Na kondycję włosów wpływ ma zarówno ogólny stan zdrowia, jak i problemy skóry głowy, których najczęstszym objawem jest wzmożone wypadanie i miejscowe przerzedzenia. Kuracje z wykorzystaniem preparatów peptydowych, osocza bogatopłytkowego i innych substancji aktywnych to jedyny skuteczny sposób na poprawę jakości oraz gęstości włosów. Aktywne substancje wprowadzane są za pomocą iniekcji w okolice mieszków włosowych, odżywiając je, wzmacniając i pobudzając do działania. W Klinice Estetyki w Warszawie oferujemy kompleksową opiekę trychologiczną dla kobiet i mężczyzn. Zagęszczanie włosów to zabieg dedykowany wszystkim osobom z problemem nadmiernego wypadania włosów. Najczęściej przeprowadzamy mezoterapię, czyli ostrzykiwanie skóry głowy koktajlami odżywczymi bądź osoczem bogatopłytkowym o niepowtarzalnym potencjale regeneracyjnym. W ten sposób mieszki zostają pobudzone do pracy, a odrastające włosy stają się silniejsze i grubsze.

Zobacz szczegóły usługi