Usuwanie znamion, pieprzyków, naczyniaków

Niechciane zmiany skórne to często nie tylko defekt estetyczny. Ich kształt, struktura lub rozmiar mogą powodować nawracające podrażnienia i stany zapalne. Niekiedy przybierają też postać groźnych zmian nowotworowych. Gdy na naszej skórze pojawia się nowy pieprzyk, którego kształt jest nieregularny lub gdy pieprzyk powiększa się albo swędzi, warto skonsultować się z lekarzem dermatologiem.

Ocena dermatoskopowa zmian skórnych

Dermatoskopia lub dermoskopia to nieinwazyjne i bezbolesne badanie polegające na oglądaniu skóry, znamienia, zmiany naczyniowej lub innej zmiany skórnej w powiększeniu. W trakcie tego badania odróżniamy zmiany barwnikowe od niebarwnikowych, a następnie, na wczesnym etapie, wykrywamy i określamy stopień ewentualnych złośliwych transformacji w zmianach barwnikowych. Zmiany o wysokim ryzyku są usuwane chirurgicznie z właściwym marginesem i wysyłane do badania histopatologicznego.

Zobacz szczegóły usługi

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie zmian skórnych to krótki i nieinwazyjny zabieg. W zależności od rodzaju problemu wykonywany jest techniką chirurgiczną lub laserową. Lekarz dermatolog podczas konsultacji oceni zmianę i zaproponuje rozwiązanie.

Zobacz szczegóły usługi