Męska chirurgia intymna

Chirurgia intymna obejmuje urologię i andrologię wraz z plastyką męskiego układu płciowego. Androlog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem męskiego układu płciowego ze schorzeń takich jak zapalenia, zaburzenia funkcji czy ograniczona płodność. Podejmuje działania w celu usunięcia rozpoznanych wad z wykorzystaniem leczenia endokrynologicznego, naczyniowego, operacyjnego, a także psychologicznego.

Umów się na konsultacje

Konsultacje i diagnostyka męskich problemów intymnych

Konsultacje w zakresie leczenia i korekty męskich narządów płciowych obejmują pierwszą pomoc oraz diagnostykę problemu. Urolog i androlog podczas wywiadu medycznego i badania ocenią aktualny stan zdrowia, a następnie zalecą właściwą terapię zabiegową lub farmakologiczną, również w zakresie poprawy funkcji seksualnych i płodności. Regularne wizyty u androloga powinny stać się codziennością dla każdego mężczyzny, który troszczy się o własne zdrowie.

Zobacz pełną ofertę
Konsultacje i diagnostyka męskich problemów intymnych

Żylaki powrózka nasiennego

Żylaki powrózka nasiennego to zagęszczenie poszerzonych żył, które otaczają nasieniowód oraz jądro. Zazwyczaj problem występuje po stronie lewej. Za pojawienie się żylaków odpowiadają niesprawne zastawki w żyle jądrowej, które powodują cofanie się krwi do moszny podczas wysiłku. Gdy krew ma utrudniony odpływ, okoliczne komórki są niedotlenione i narażone na działanie zwiększonej ilości substancji niekorzystnie wpływających na funkcjonowanie jąder. Wzrasta też temperatura w mosznie, co wpływa negatywnie na ilość i jakość plemników.

Zobacz pełną ofertę
Żylaki powrózka nasiennego

Korekta prącia

Zabiegi korekty penisa wpływają pozytywnie na zdrowie intymne i jakość życia seksualnego mężczyzny. W naszej ofercie dostępne są zabiegi chirurgiczne, laserowe oraz techniki małoinwazyjne, wykonywane w warunkach ambulatoryjnych przez androloga lub urologa.

Zobacz pełną ofertę
Korekta prącia

Operacja stulejki

Stulejka jest przewężeniem napletka i uniemożliwia jego zsunięcie z żołędzi prącia. Stan ten spowodowany jest obecnością włóknistego pierścienia na szczycie napletka. Defekt utrudnia właściwą higienę i często ogranicza aktywność seksualną. Zabieg korekty stulejki wykonuje androlog lub urolog w warunkach gabinetu zabiegowego. Laserową i chirurgiczną plastykę stulejki przeprowadza się zarówno u dzieci, jak i dorosłych. U małych chłopców, w wieku do 3. roku życia stulejka jest naturalnym stanem fizjologicznym. Proces odklejania się napletka od żołędzi przebiega stopniowo i rozpoczyna się na ogół po ukończeniu przez chłopca dwóch lat. Gdy jednak rodzic zaobserwuje, że u chłopca w wieku od 3 do 5 lat napletek nie zsuwa się, należy poradzić się specjalisty, który może zaproponować leczenie zachowawcze z zastosowaniem maści sterydowych bądź operację stulejki. Im wcześniej chłopiec pojawi się u lekarza, tym lepiej, choć problem ten rozwiązujemy podobnie u nastolatków oraz u dorosłych Pacjentów.

Zobacz pełną ofertę
Operacja stulejki

Zabiegi jąder i moszny

Zabiegi w obrębie jąder i moszny to w większości korekcja wad wrodzonych lub nabytych na skutek urazów lub chorób, w tym chorób nowotworowych. Procedury obejmują leczenie chirurgiczne i małoinwazyjne. Są wykonywane zarówno u dzieci, jak i mężczyzn.

Zobacz pełną ofertę
Zabiegi jąder i moszny