Operacja stulejki

Stulejka jest przewężeniem napletka i uniemożliwia jego zsunięcie z żołędzi prącia. Stan ten spowodowany jest obecnością włóknistego pierścienia na szczycie napletka. Defekt utrudnia właściwą higienę i często ogranicza aktywność seksualną. Zabieg korekty stulejki wykonuje androlog lub urolog w warunkach gabinetu zabiegowego. Laserową i chirurgiczną plastykę stulejki przeprowadza się zarówno u dzieci, jak i dorosłych. U małych chłopców, w wieku do 3. roku życia stulejka jest naturalnym stanem fizjologicznym. Proces odklejania się napletka od żołędzi przebiega stopniowo i rozpoczyna się na ogół po ukończeniu przez chłopca dwóch lat. Gdy jednak rodzic zaobserwuje, że u chłopca w wieku od 3 do 5 lat napletek nie zsuwa się, należy poradzić się specjalisty, który może zaproponować leczenie zachowawcze z zastosowaniem maści sterydowych bądź operację stulejki. Im wcześniej chłopiec pojawi się u lekarza, tym lepiej, choć problem ten rozwiązujemy podobnie u nastolatków oraz u dorosłych Pacjentów.

Zadzwoń: 22 469 12 09

Chirurgiczne i laserowe leczenie stulejki

Stulejka polega na znacznym zwężeniu napletka, uniemożliwiając jego odsunięcie. Jest to defekt wrodzony lub nabyty poprzez nawracające infekcje tej okolicy. Plastyka stulejki polega na poszerzeniu napletka - tak, aby swobodnie zsuwał się z żołędzi. Rutynowo wykonywanym zabiegiem jest obrzezanie czyli całkowite usunięcie napletka. W niektórych przypadkach możliwe jest wykonanie plastyki napletka. Zabieg przeprowadzany jest chirurgicznie lub przy pomocy lasera, zmniejszając krwawienie (dzięki termicznej koagulacji tkanek). Po wykonaniu procedury zaleca się kilka dni rekonwalescencji oraz wstrzemięźliwość seksualną przez okres 4 tygodni.

Zadzwoń: 22 469 12 09

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

strefy intymne

ZNIECZULENIE

miejscowe

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

50 min

Obrzezanie, plastyka napletka

Obrzezanie, a więc całkowite usunięcie napletka wykonuje się z przyczyn religijnych lub ze wskazań medycznych. Najczęściej jest to jedyny sposób leczenia stulejki lub utrzymania właściwej higieny i zatrzymania nawracających infekcji. Zabieg przeprowadza się w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym, najczęściej z wykorzystaniem lasera.

Zadzwoń: 22 469 12 09

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

strefy intymne

ZNIECZULENIE

miejscowe

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

50 min

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed każdym zabiegiem zarówno chirurgicznym, jak i małoinwazyjnym konieczna jest konsultacja androloga lub urologa, którzy skierują na właściwe badania, wykluczą przeciwwskazania i określą spodziewany efekt zabiegu.

Od lutego 2016 r do końca lipca 2018 roku w szpitalu LUX MED wykonano już 224 zabiegi stulejki z użyciem lasera CO2. W tej grupie pacjentów odnotowaliśmy 4 powikłania,  przy czym żadne z tych powikłań nie wpłynęło na ostateczny efekt zabiegu ani nie stanowiło zagrożenia dla pacjenta, a jedynie wydłużyły one okres gojenia. Wobec tych danych 1,78% powikłań przy zabiegu z użyciem lasera jest kolejną zaletą tej techniki w porównaniu z metodą tradycyjną. Dodatkowo przebieg pooperacyjny jest łagodniejszy, a blizna gładsza i równiejsza.

Wskazania

Wskazaniem do korekty napletka jest jego znaczne przewężenie w szczytowym odcinku.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do plastyki napletka prącia obejmują trzy grupy: anatomiczne, związane ze stanem ogólnym Pacjenta oraz wynikające z braku świadomej zgody chorego (lub w przypadku dziecka – jego rodziców). Anatomiczne przeszkody wycięcia napletka to wady cewki moczowej (spodziectwo, wierzchniactwo lub niecałkowite wykształcenie cewki moczowej), ukryty penis, skrzywienie prącia (wrodzone lub nabyte) oraz niektóre wady wrodzone penisa. Zabiegu nie wykonuje się również u osób z aktywną infekcją wirusową lub bakteryjną oraz leczących się onkologicznie.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń