Zabiegi jąder i moszny

Zabiegi w obrębie jąder i moszny to w większości korekcja wad wrodzonych lub nabytych na skutek urazów lub chorób, w tym chorób nowotworowych. Procedury obejmują leczenie chirurgiczne i małoinwazyjne. Są wykonywane zarówno u dzieci, jak i mężczyzn.

Leczenie zabiegowe żylaków powrózka nasiennego

Jedynym skutecznym sposobem leczenia żylaków powrózka nasiennego jest zabieg chirurgiczny zamykający poszerzone naczynia. Można go wykonać w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, techniką tradycyjną lub laparoskopową. Chirurg odnajduje powiększone naczynia, a następnie je podwiązuje. Przeciętnie po dwóch tygodniach Pacjent wraca do pełnej sprawności, w tym również do aktywności seksualnej.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

strefy intymne

ZNIECZULENIE

ogólne, miejscowe

CZAS HOSPITALIZACJI

1 doba

Usunięcie wodniaka jądra lub torbieli najądrza

Wodniak jądra objawia się nadmiernym nagromadzeniem płynu w jego osłonkach. Może występować w jednej z dwóch postaci - jako wrodzony lub nabyty w wyniku uszkodzenia mechanicznego bądź powikłania po innym schorzeniu. Wrodzony wodniak jądra występujący u najmłodszych chłopców, poddawany jest co najmniej kilkumiesięcznej obserwacji. W większości przypadków dochodzi do jego samoistnego wchłonięcia jeszcze przed ukończeniem 1 roku życia. Przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego rozważa się, jeżeli nagromadzony płyn utrzymuje się do 2 roku życia. Nabyty wodniak jądra w większości przypadków leczy się operacyjnie. Obecnie stosowane są 2 techniki chirurgiczne - metoda Winkelmanna oraz metoda von Bergmanna. Operacje przeprowadzane są z dostępu pachwinowego lub mosznowego. W obu przypadkach dochodzi do odprowadzenia płynu z jamy wodniaka, a w przypadku metody von Bergmanna usuwa się również nadmiar osłonek, które pokrywają pierwotnego wodniaka.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

strefy intymne

ZNIECZULENIE

ogólne, podpajęczynówkowe

Niezstąpienie jądra

Wnętrostwo

Nieobecność jąder w mosznie, czyli tzw. wnętrostwo to nieprawidłowość polegająca na całkowitym lub częściowym zatrzymaniu jądra w jamie brzusznej. Do końca 1 roku życia większość jąder samoistnie zstępuje do moszny. Jeśli jądra nie przemieszczą się we właściwe miejsce do 2 roku życia, potrzebna jest interwencja chirurgiczna. Do leczenia operacyjnego kwalifikują się chłopcy, u których stwierdza się jądra wysoko położone (kanałowe, brzuszne), jądra wędrujące i współistniejące z przepukliną pachwinową. W przypadku jąder niezstąpionych celowe jest ich usunięcie z powodu zagrożenia rozwojem nowotworu w jądrze, które znajduje się w jamie brzusznej.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

strefy intymne

ZNIECZULENIE

ogólne, miejscowe

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed każdym zabiegiem zarówno chirurgicznym, jak i małoinwazyjnym konieczna jest konsultacja androloga lub urologa, którzy skierują na właściwe badania, wykluczą przeciwwskazania i określą spodziewany efekt zabiegu.

Wskazania

Wskazaniem do zabiegu  jest występowanie defektów i wad w tym obszarze, utrudniających normalne funkcjonowanie i satysfakcję z życia intymnego. Zabieg wykonuje się również jako element leczenia choroby nowotworowej.

Przeciwwskazania

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do zabiegu są choroby przewlekłe związane z tkanką łączną lub układem krzepnięcia oraz zmiany zapalne i ropne w okolicach pachwin. Zabiegu nie wykonuje się również u osób z aktywną infekcją wirusową lub bakteryjną oraz leczących się onkologicznie, o ile nie jest to element leczenia.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat