Żylaki powrózka nasiennego

Żylaki powrózka nasiennego to zagęszczenie poszerzonych żył, które otaczają nasieniowód oraz jądro. Zazwyczaj problem występuje po stronie lewej. Za pojawienie się żylaków odpowiadają niesprawne zastawki w żyle jądrowej, które powodują cofanie się krwi do moszny podczas wysiłku. Gdy krew ma utrudniony odpływ, okoliczne komórki są niedotlenione i narażone na działanie zwiększonej ilości substancji niekorzystnie wpływających na funkcjonowanie jąder. Wzrasta też temperatura w mosznie, co wpływa negatywnie na ilość i jakość plemników.

Leczenie zabiegowe żylaków powrózka nasiennego

Jedynym skutecznym sposobem leczenia żylaków powrózka nasiennego jest zabieg chirurgiczny zamykający poszerzone naczynia. Można go wykonać w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, techniką tradycyjną lub laparoskopową. Chirurg odnajduje powiększone naczynia, a następnie je podwiązuje. Przeciętnie po dwóch tygodniach Pacjent wraca do pełnej sprawności, w tym również do aktywności seksualnej.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

strefy intymne

ZNIECZULENIE

ogólne, miejscowe

CZAS HOSPITALIZACJI

1 doba

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg wymaga wcześniejszej konsultacji i kwalifikacji urologa lub androloga. Żylaki powrózka nasiennego leczy się operacyjnie: metodą tradycyjną – poprzez ich zamknięcie na przebiegu powrózka nasiennego lub metodą laparoskopową – poprzez zaklipsowanie i przecięcie żył jądrowych w odcinku wewnątrzbrzusznym. Podwiązanie żylaków powrózka nasiennego poprawia jakość, ruchliwość i zwiększa liczbę plemników. Pierwsze rezultaty zabiegu są zauważalne już po 80 dniach, na pełne efekty czeka się przez około rok.

Wskazania

Wskazaniem do zabiegu są poszerzone żyły otaczające nasieniowód oraz jądro.

Przygotowania

W dniu zabiegu zgłoś się na czczo do szpitala. Bądź na około 30 minut przed wyznaczonym terminem. Zabierz ze sobą dowód osobisty, wyniki badań krwi oraz pełną dokumentację z procesu leczenia. Zapakuj rzeczy osobiste w wygodną torbę lub walizkę (kosmetyki, piżamę, ręcznik).

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zabiegu leczenia żylaków powrózka nasiennego są: cukrzyca, niekontrolowane nadciśnienie, znaczna otyłość, zakrzepica żył głębokich, rozległe zakażenie bakteryjne skóry oraz uczulenie na lek wykorzystywany w leczeniu.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat