Dietetyka

Zdrowe nawyki żywieniowe to recepta na długowieczność. Dzięki właściwie skomponowanej diecie możemy cieszyć się zdrowiem, bystrością umysłu, doskonałą pamięcią, pozytywnym nastawieniem i energią do działania. Korzystając z badań genetycznych i badań nietolerancji pokarmowych, możemy określić i wyłączyć z diety produkty, które nie są akceptowane przez nasz organizm.

Zalecenia dietetyczne

Na podstawie badań krwi, wywiadu i analizy dotychczasowych nawyków żywieniowych dietetyk przygotowuje listę zaleceń dietetycznych. Obejmują ona rekomendację produktów i składników odżywczych, które w zależności od stanu zdrowia Pacjenta są wykluczane lub dodawane do jadłospisu. Wdrożenie określonych modyfikacji w codziennym menu pozwala na osiągnięcie zakładanych celów zdrowotnych i estetycznych. Pacjent na podstawie zaleceń sam komponuje swoje posiłki.

Umów wizytę

Efekt


Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

CZAS

30 min

Plan zdrowego żywienia

Plan zdrowego żywienia to nauka właściwego dobierania produktów oraz składników odżywczych. Zbilansowana dieta odpowiada za właściwe odżywienie organizmu i wsparcie zachodzących w nim procesów. Wspólnie z lekarzem lub dietetykiem omówisz plan stopniowego wdrożenia naturalnych, nieprzetworzonych produktów wysokiej jakości do Twojego codziennego jadłospisu.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

ciało

Dieta lecznicza

Dieta lecznicza opiera się na wsparciu terapii farmakologicznej właściwym sposobem odżywiania. Każda choroba przewlekła jest obciążeniem dla organizmu. Odpowiednio zbilansowana dieta, skomponowana w oparciu o szczegółowe badania, może w znaczący sposób wesprzeć terapię oraz wzmocnić organizm. Gdy konieczne jest wykluczenie z jadłospisu części składników, opracowywana jest lista produktów alternatywnych.

Umów wizytę

Problem


Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

CZAS

30 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

1

Dieta sportowa dla aktywnych

Dieta dla osób aktywnych składa się z harmonogramu posiłków, rozpisanych na poszczególne dni tygodnia, w godzinach stałych lub uzależnionych od aktywności fizycznej.

Umów wizytę

CZAS

30 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

1

Dieta okołooperacyjna

Dieta okołooperacyjna to spersonalizowany plan żywieniowy wspierający leczenie zabiegowe, dostosowany do zaleceń pooperacyjnych oraz obciążeń zdrowotnych Pacjenta.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

CZAS

20 min

Jak przygotować się do spotkania z dietetykiem?

Każda dieta opiera się o zbilansowany harmonogram posiłków – dostosowany do preferencji organizmu, wykluczający składniki uczulające i nietolerowane. Właściwe nawyki żywieniowe to podstawa działania. By dobrze zaprojektować jadłospis, konieczne jest poznanie Twoich aktualnych oczekiwań. Sporządź tygodniowy dzienniczek, w którym zapiszesz zjedzone posiłki i wypite napoje. Będzie to podstawa do analizy i stworzenia planu żywieniowego. Jeśli leczysz się na choroby przewlekłe, koniecznie poinformuj o tym dietetyka. Ważne jest, by dieta wspomagała leczenie farmakologiczne lub zabiegowe.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat