Testy sprawnościowe i badania

Badania analityczne i testy sprawnościowe pozwalają właściwie ocenić aktualny stan zdrowia i określić zaburzenia ruchu, które utrudniają życie codzienne oraz aktywność fizyczną.

Testy sprawnościowe, FMS

Badanie FMS polega na ocenie wykonania siedmiu podstawowych zadań ruchowych, takich jak pompka czy przysiad. Wykonanie ćwiczeń pod okiem specjalisty umożliwia wychwycenie słabości i zaburzeń ruchu. Badanie przeprowadza się za pomocą specjalistycznego przyboru, przypominającego półtorametrową deskę z narysowaną miarą. Na podstawie dokonanej oceny dowiesz się, z jakimi zaburzeniami układu ruchu musisz mierzyć się w życiu codziennym. Otrzymasz także sporządzony przez specjalistę raport podsumowujący badanie.

Poszczególne zadania FMS:

 • Głęboki przysiad
  Głęboki przysiad
 • Przeniesienie nogi nad poprzeczką
  Przeniesienie nogi
 • Przysiad w wykroku
  Przysiad w wykroku
 • Ocena ruchomości obręczy barkowej
  Ocena ruchomości obręczy barkowej
 • Aktywne uniesienie wyprostowanej nogi
  Aktywne uniesienie wyprostowanej nogi
 • Ugięcie ramion w podporze (pompka)
  Ugięcie ramion w podporze (pompka)
 • Test stabilności rotacyjnej tułowia
  Test stabilności rotacyjnej tułowia
umów wizytę

Metoda


Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

CZAS

40 min

OBSZAR

ciało

Badania analityczne z krwi

Badania analityczne z krwi zlecane są indywidualnie przez lekarza w zależności od  aktualnego stanu zdrowia, chorób przewlekłych i innych obciążeń Pacjenta. Większość badań wykonuje się na czczo i w porze porannej. Wyniki pozwalają na właściwą ocenę stanu zdrowia i dalszą kwalifikację w zakresie leczenia, diety czy planu treningowego.

umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

CZAS

10 min

Próba kardiologiczna, testy wytrzymałościowe

Próba wysiłkowa to nieinwazyjne badanie z zakresu diagnostyki kardiologicznej, polegające na ocenie pracy serca w czasie wysiłku, czyli w stanie zwiększonego zapotrzebowania mięśnia sercowego na tlen. Test wysiłkowy przeprowadzany jest na bieżni ruchomej lub na rowerze treningowym - cykloergometrze. W trakcie badania stopniowo zwiększana jest trudność i podnoszony jest kąt nachylenia bieżni lub w przypadku ergometru rowerowego - zwiększane są obciążenia przy utrzymaniu stałej prędkości pedałowania, co inicjuje przyspieszenie pracy serca. W czasie trwania próby wysiłkowej stale kontrolowane są parametry: częstość oraz rytm pracy serca, ciśnienie tętnicze oraz EKG. Przed testem nie należy palić papierosów, pić mocnej kawy czy herbaty, a także spożywać posiłków. W zależności od zaleceń lekarza, badany może być poproszony o odstawienie stosowanych leków.

umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

CZAS

30 min

OBSZAR

ciało

Jak przygotować się do badania?

Badania standardowo nie wymagają wcześniejszego przygotowania. Lekarz kierujący przekaże ewentualne zalecenia wynikające zTwoich indywidualnych potrzeb  zdrowotnych.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat