Porady naszych ekspertówNieinwazyjne metody modelowania sylwetki

poniedziałek, 03.06.2019

Często dieta i ćwiczenia nie wystarczą, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Niektóre obszary naszego ciała ciężko jest wyrzeźbić na siłowni mimo ogromnych chęci i zaangażowania w program treningowy. Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu, na wewnętrznej stronie ud czy okolicach kolan często jest przyczyną kompleksów. Jednak medycyna estetyczna i kosmetologia oferują szereg małoinwazyjnych rozwiązań, które pomagają uporać się z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej jak również poprawiają elastyczność i napięcie skóry. Są też doskonałym rozwiązaniem dla problemów z cellulitem.

Czytaj więcej

czwartek, 16.05.2019

Anty-Aging, czyli 10 sposobów na walkę ze starzeniem się

Dzięki postępom nowoczesnej medycyny, w dzisiejszych czasach proces starzenia może przebiegać w mniej gwałtowny sposób. Obecna kosmetologia i metody medycyny estetycznej oferują nam szeroką gamę zabiegów, które w widoczny sposób odejmą nam lat. Kto z nas nie chciałby wyglądać pięknie i młodo, mimo upływającego czasu?

poniedziałek, 06.05.2019

Jak leczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu?

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to krępująca dolegliwość dotykająca szczególnie kobiety w każdym wieku. Specyfika problemu powoduje wycofanie i rezygnację z aktywności fizycznej, której brak może prowadzić do poważniejszych konsekwencji zdrowotnych. Problem z nietrzymaniem moczu ma różne podłoża. W zależności od rodzaju i stopnia jego zaawansowania, dostępne są techniki leczenia przywracające warunki fizjologiczne i komfort życia.

poniedziałek, 06.05.2019

Jak poprawić wygląd okolicy oczu i odjąć spojrzeniu lat

Dlaczego kobiety i mężczyźni poprawiają skórę w okolicach oczu, jakich efektów oczekują, dlaczego wiotkość skóry powiek narasta z wiekiem? Jakie są dostępne metody małoinwazyjne rozwiązujące problemy: wiotkiej i opadającej górnej powieki, wiotkości dolnej powieki i tworzenia się „worków” i cieni w okolicy doliny łez, a także zacienienia górnej powieki (efekt panda).

niedziela, 05.05.2019

Laseroterapia w podologii

Laseroterapia to skuteczna terapia w przypadku problemów podologicznych, zabiegów poprawiających wygląd dłoni i stóp. Zdrowe i zadbane stopy to przede wszystkim komfort życia codziennego. Sezon letni to czas kiedy odkrywamy stopy i zwracamy uwagę na ich estetykę. Medycyna estetyczna umożliwia nam szybkie i skuteczne leczenie problemów skóry stóp oraz płytki paznokcia.

piątek, 26.04.2019

Blisko ideału

Odchudzanie bez diety brzmi jak science fiction? Dzisiaj, dzięki supernowoczesnym metodom, jest możliwe. Szczególnie gdy mówimy o usuwaniu tłuszczyku opornego na działanie ćwiczeń. Oto nasz przewodnik po modelowaniu sylwetki, przygotowany wraz z Dorotą Szafarowską, kosmetologiem z Kliniki Estetyki Lux Med.

czwartek, 11.04.2019

Nieinwazyjne modelowanie sylwetki

Metody do walki z cellulitem, wiotką skórą i tkanką tłuszczową. Z upływem czasu proces produkcji kolagenu zostaje zaburzony a skóra traci jędrność i elastyczność. Zauważamy pierwsze zmarszczki i coraz trudniej jest nam pozbyć się nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Na szczęście kosmetologia i medycyna estetyczna rozwijają się w zaskakująco szybkim tempie.

piątek, 05.04.2019

Nowe oblicze chirurgii plastycznej

Zabiegi chirurgii plastycznej rozwijają się na równi z pozostałymi obszarami medycyny. Coraz częściej są wybierane przez Pacjentów świadomie jako trwały sposób korekcji kształtu nosa, uszu, ust lub redukcji nadmiaru tkanki skórnej okolic oczu. Magazyn Beauty Ekspert 1/2019

wtorek, 25.09.2018

Stopa biegacza, o czym należy pamiętać biegając

Bieganie wzmacnia układ mięśniowy, usprawnia krążenie, zmniejsza tkankę tłuszczową, poprawia nastrój oraz kształtuje charakter. To jedynie niektóre z wielu korzyści płynących z biegania. Biegając możemy zmniejszyć ryzyko zachorowania m.in. na choroby układu krążenia, niektóre nowotwory, cukrzycę, osteoporozę oraz depresję.

poniedziałek, 24.09.2018

Piękny nos

Nos stanowi centralny punkt twarzy, przez co zwracamy na niego szczególną uwagę w kontakcie z drugim człowiekiem. Wszelkie wrodzone lub pourazowe zniekształcenia nosa, nierówności, garb grzbietu nosa, mogą przyczynić się do znacznie obniżonej samooceny Pacjenta. Tym wadom najczęściej towarzyszą także zaburzenia drożności, które nieleczone, mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne.