Anty-Aging, czyli 10 sposobów na walkę ze starzeniem się

czwartek, 16.05.2019

Dzięki postępom nowoczesnej medycyny, w dzisiejszych czasach proces starzenia może przebiegać w mniej gwałtowny sposób. Obecna kosmetologia i metody medycyny estetycznej oferują nam szeroką gamę zabiegów, które w widoczny sposób odejmą nam lat. Kto z nas nie chciałby wyglądać pięknie i młodo, mimo upływającego czasu?

72593356 – professional doctor preparing patient for facial surgery

Anty-aging to nazwa zyskujących na popularności zabiegów, które spowalniają lub odwracają niektóre skutki starzenia się skóry. Do najpopularniejszych z nich zaliczamy:

 1. Mezoterapię – polega ona na iniekcyjnym podaniu substancji aktywnych. Efektem zabiegu jest zdrowa, napięta skóra oraz redukcja problemów skórnych. Rodzaj preparatów i substancji aktywnych jest dobierany zawsze do potrzeb i oczekiwanych rezultatów.
 2. Lifting nićmi – polega na uniesieniu skóry specjalnymi nićmi, które podnoszą i napinają wiotką skórę. Poprawia się owal twarzy a zmarszczki zmniejszają się. Efektem zabiegu jest wyraźny lifting twarzy i redukcja „tzw. chomików”.
 3. Mikrodermabrazję – polegającą na peelingu wierzchniej warstwy naskórka. Dzięki delikatnemu ścieraniu zyskujemy efekt ładniejszej, wygładzonej skóry. Technika ta pomaga również uporać się licznymi problemami, jak np. zaskórniki.
 4. Peeling chemiczne z wykorzystaniem kwasów ,np. kwasem felurowym to nowy sposób na zatrzymanie upływającego czasu. Kwas felurowy chroni DNA, ma również za zadanie poprawiać koloryt skóry.
 5. Wypełniacze – na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu wapnia – polegają na iniekcyjnym podaniu preparatu pod zmarszczkę aby wypełnić ubytek tkankowy. Skóra wyprostowuje się, a dodatkowo jest nawilżona i elastyczna.
 6. Dermabrazję laserową, która pomaga w walce ze zmarszczkami, przebarwieniami oraz wszelkiego rodzaju skazami i bliznami. Zabieg wykorzystuje wiązkę lasera do termicznego mikrouszkodzenia tkanek wymuszając ich przebudowę kolagenową i regenerację.
 7. Radiofrekwencję– zabieg z wykorzystaniem fal radiowych emitowanych w skórze za pomocą elektrod w postaci mikroigieł, który wykorzystując efekt podgrzania skóry stymuluje napięcie skóry oraz jej lepsze odżywienie i utlenienie.

Poza tradycyjnymi zabiegami wykonywanymi przez specjalistów, walczyć z procesem starzenia się można również na wiele innych sposobów. Do najprostszych zalicza się:

 1. Zdrowie – problemy skórne są często pierwszym objawem niedoborów i chorób, takich jak zaburzenia pracy tarczycy, trzustki czy nerek.
 2. Aktywność fizyczną – poprawia nie tylko wygląd sylwetki, stan naszej skóry, ale także samopoczucie. Regularne uprawianie sportu pomaga w walce z nadwagą, poprawia krążenie i dotlenia organizm.
 3. Suplementację witamin – pomagają złagodzić objawy starzenia się. Chronią zdrowie, poprawiają energię i nastrój, a także wzmacniają układ odpornościowy.
 4. Zdrową dietę – to podstawa dobrego wyglądu. Przez złe nawyki żywieniowe problemem staje się nadwaga oraz zły stan skóry. Duży wpływ na nasz wygląd mają również używki- alkohol i kofeina wysuszają skórę, jak również przyspieszają proces starzenia się. Jej istotny elementem jest także odpowiednie nawadnianie organizmu.
 5. Sen – nie bez przyczyny mawia się, że „sen to najlepszy kosmetyk”. Długotrwałe zmęczenie działa niekorzystnie na nasz organizm, pod oczami powstają cienie, a cera staje się sucha i blada. Dodatkowo brak snu sprzyja występowaniu otyłości.

Jeśli uda nam się wykształcić zdrowe nawyki i uzupełnić je o najnowsze metody medycyny estetycznej, możemy spowolnić proces starzenia się i dłużej cieszyć się młodym, atrakcyjnym wyglądem. Anty-aging pozwoli „spowolnić upływający czas”.

Udostępnij

dr Dominika Kwaśniak

 • Kategorie usług: Medycyna estetyczna, Anty-Aging - medycyna przeciwstarzeniowa
 • Specjalizacja wykonywana: Medycyna estetyczna, Trychologia
 • Specjalizacja naukowa: Interna
PROFIL SPECJALISTY


Zobacz również