Blisko ideału

piątek, 26.04.2019

Odchudzanie bez diety brzmi jak science fiction? Dzisiaj, dzięki supernowoczesnym metodom, jest możliwe. Szczególnie gdy mówimy o usuwaniu tłuszczyku opornego na działanie ćwiczeń. Oto nasz przewodnik po modelowaniu sylwetki, przygotowany wraz z Dorotą Szafarowską, kosmetologiem z Kliniki Estetyki Lux Med.

[przyp. red. materiał redakcyjny Beauty Ekspert 1/2019]

Brzuch to jedno z tych miejsc na ciele, które kobiety i mężczyźni najczęściej chcą poddawać wyszczuplaniu i modelowaniu. Bo nie zawsze, mimo diety, udaje się zgubić odpowiednią liczbę centymetrów. Dlatego warto wypróbować dwie najskuteczniejsze metody.

ZELTIQ COOLSCULPTING

Powoduje on miejscową redukcję tkanki tłuszczowej. Polega na miejscowej kriolipolizie – urządzenie chłodzi wybraną okolicę i zamraża komórki tłuszczowe, jednocześnie nie uszkadzając skóry oraz nerwów, bo komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na niską temperaturę niż tkanki otaczające. Wykonanie zabiegu polega na przyłożeniu do brzucha specjalnej głowicy, która zasysa próżniowo fałd tłuszczu. Podciśnienie, jakie się wtedy wytwarza, powoduje, że w miejscach poddanych zabiegowi zmniejsza się krążenie krwi. Zamrożone komórki tłuszczowe ulegają apoptozie, czyli kontrolowanej śmierci i są powoli wydalane z organizmu, w wyniku czego warstwa tłuszczowa zdecydowanie maleje. Efektem zabiegu jest zauważalna redukcja tkanki tłuszczowej w ciągu dwóch do czterech miesięcy. Zabieg jest nieinwazyjny, dzięki czemu można od razu po jego zakończeniu wrócić do normalnej aktywności. Na obszarze zabiegowym może jednak wystąpić zaczerwienienie, zasinienie i czasowe osłabienie czucia.

LIPOSUKCJA

Przy dużej ilości tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha zabiegi nieinwazyjne mogą być niestety mało skuteczne. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie liposukcja, choć i tu istnieją ograniczenia, bo można pobrać maksymalnie cztery litry tkanki tłuszczowej. Dlatego zabieg ten zaleca się u osób z BMI w granicach normy lub delikatnie podwyższonym. Dodatkowo pozyskaną tkankę można wykorzystać na przykład do powiększenia pośladków lub biustu!

NIWELOWANIE BOCZKÓW

Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej zgromadzona na biodrach bywa niesłychanie trudna do pokonania domowymi metodami. Dlatego z pomocą przychodzą zabiegi: można wykorzystać kriolipolizę, czyli – jak w przypadku wyszczuplania brzucha – Zeltiq Coolsculpting czy Proshock Ice, działające na podobnej zasadzie, albo masaż próżniowy!

ICOONE

To urządzenie wykorzystuje technologię Roboderm, polegającą na mechanicznym masowaniu powierzchni skóry z efektem multi mikrostymulacji. Dzięki specjalnym głowicom przeprowadzany masaż jest bardzo szczegółowy i dogłębny, zapewniając aż 1180 bodźców mikrostymulacyjnych na centymetr kwadratowy skóry. Skuteczność aparatu wynika z jego dokładności i wysokiej precyzji, dzięki czemu każdy milimetr ciała poddawany jest mikrostymulacji. Zabiegi Icoon przywracają elastyczność skóry poprzez eliminowanie podskórnej tkanki tłuszczowej i stymulowanie fibroblastów do odbudowy struktur kolagenu odpowiadającego za napięcie powierzchniowe skóry. Najczęściej wykonuje się serię od 6 do 10 zabiegów.

MODELOWANIE I UJĘDRNIANIE RAMION

Zwisające fałdy skóry na ramionach, nazywane pelikanami, potrafią spędzać sen z powiek niejednej kobiecie. Na szczęście są metody, dzięki którym można je zniwelować! Należy do nich opisany wyżej zabieg Icoon oraz Venus Legacy.

VENUS LEGACY

To aparat, który wykorzystuje aż trzy metody pracy: fale radiowe (RF), powodujące kurczenie się włókien kolagenowych, stymulujące syntezę nowego kolagenu i inicjująceproces lipolizy, metodę pulsacyjnego pola elektromagnetycznego (PEMF), wpływającego na tworzenie fibroblastów i formowanie się nowych naczyń włosowatych, dzięki którym poprawia się ukrwienie tkanek, i technologię VariPulseTM z termicznym sprzężeniem zwrotnym. Wszystko to powoduje, że tkanka tłuszczowa zostaje widocznie zmniejszona, a skóra jest ujędrniona!

UJĘDRNIANIE POŚLADKÓW

Jeśli marzysz o pupie Jennifer Lopez, a serie przysiadów nie dają oczekiwanych rezultatów, czas wypróbować te zabiegi!

DERMAPEN

Polega na automatycznym nakłuwaniu skóry za pomocą głowicy wyposażonej w 12 sterylnych, tytanowych i cienkich jak włos mikroigieł. Jednocześnie podczas zabiegu wprowadzane są preparaty o właściwościach nawilżających, odżywczych i napinających. W ten sposób następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego oraz widoczna poprawa gęstości i elastyczności skóry. Bezpośrednio po zabiegu odczuwalne jest lekkie swędzenie i krótkotrwałe pieczenie. Przez kilka następnych dni widoczne może być także zaczerwienienie i obrzęk, a skóra na danym obszarze może być lekko bolesna i tkliwa. To normalna reakcja organizmu na zabieg i ustępuje samoistnie.

SCARLET RF

To urządzenie do frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej ma głowicę wyposażoną w 25 mikroigieł, które po wkłuciu na głębokość od 0,5 do 3,5 milimetra podgrzewane są na całej długości. Głębokie podgrzewanie skóry właściwej i tkanki podskórnej z wykorzystaniem Scarlet RF i głowicy dwubiegunowej zaopatrzonej w 25 mikroigieł powoduje lokalny wzrost metabolizmu i zwiększenie krążenia krwi. Trójglicerydy i wolne kwasy tłuszczowe zostają uwolnione z komórek tłuszczowych (adypocytów) do strumienia krwi. Powoduje to obkurczenie komórek tłuszczowych i zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej na obszarze poddanym terapii. Toksyny i produkty przemiany materii zostają wchłonięte przez limfę i wydalone z moczem. Proces powoduje nie tylko zmniejszenie objętości i poprawę funkcjonowania tkanki tłuszczowej, lecz także wzrost sprężystości skóry. Dlaczego? Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. Ale ostateczne, najlepsze efekty są widoczne kilka, a nawet kilkanaście tygodni po zabiegu.

WYSZCZUPLANIE KOLAN

Jeśli do tej pory krępowałaś się nosić krótkie sukienki, bo twoje kolana były dalekie od ideału, mamy dobrą wiadomość. Z tłuszczykiem w tym miejscu świetnie poradzi sobie kriolipoliza lub szybka i bardzo skuteczna procedura:

LIPOLIZA INIEKCYJNA

Zabieg polega na podaniu w otłuszczone miejsca za pomocą iniekcji specjalnego preparatu, który niszczy komórki tłuszczowe i prowadzi do rozpadu trójglicerydów. A zawarta w nim L-karnityna przyspiesza metabolizm tłuszczu.

UdostępnijZobacz również