Intymna pomoc

poniedziałek, 04.06.2018

Okolice intymne starzeją się tak jak cały nasz organizm. Do ich dysfunkcji przyczyniają się także porody i przebyte urazy. Pomóc mogą nowoczesne zabiegi ginekologii estetycznej, wsparte przez zaawansowany technologicznie sprzęt.

Większość zmian wywołanych przez proces starzenia zaczyna być widoczna po 30. roku życia i nasila się wraz z upływem czasu. W przypadku ginekologii są to kwestie nie tylko estetyczne, lecz także funkcjonalne. Młode osoby skarżą się na ból odczuwany podczas wykonywania codziennych czynności lub aktywności sportowej, np. przy jeździe na rowerze. Może to być związane np. z przerośniętymi wargami sromowymi mniejszymi. W tym przypadku – poddając się zabiegowi – można pozbyć się dyskomfortu, a przy tym uzyskać doskonały efekt estetyczny. Kobiety po porodach cierpią na zespół luźnej pochwy lub obniżenie ścian pochwy, a czasem nawet całkowite wypadanie narządu rodnego. Na taki stan wpływa też codzienny wysiłek fizyczny, np. dźwiganie. Zmiany poporodowe w pochwie i jej przedsionku często są przyczynami dyskomfortu i bólu podczas współżycia. Dodatkowo ubytek tkanki tłuszczowej w okolicach warg sromowych większych, prowadzi do utraty jędrności tej okolicy.

Na konsultacje do mnie zgłaszają się Pacjentki, które po urodzeniu dzieci borykają się z problemem wysiłkowego nietrzymania moczu. Schorzenie nie musi być związane z dużą liczbą przebytych porodów. Czynniki mające na to wpływ to między innymi styl życia Pacjentki, rodzaj wykonywanej pracy i choroby wynikające z defektu kolagenu. Dzisiaj dysponujemy różnymi metodami rewitalizacji lub nawet naprawy okolic intymnych.

W okresie menopauzalnym zanika śluzówka, co jest przyczyną suchości w przedsionku pochwy i powoduje ból w trakcie współżycia. Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym sprawia, że jędrność i prawidłowe nawilżenie mogą zostać zachowane na dłużej. Innym działaniem jest wypełnienie preparatem warg sromowych większych, co pozwala osiągnąć efekt odmładzający i daje możliwość przywrócenia naturalnej jędrności okolic intymnych. Wykonanie tego zabiegu poprawia nie tylko wygląd narządu, lecz również libido i jakość współżycia.

Za pomocą nici liftingujących możemy zwęzić ściany pochwy i jej przedsionka, przy jednoczesnej poprawie ich kondycji. Lekarz umieszcza nici pod skórą krocza przez niewielkie nacięcia. Powoduje to natychmiastowy efekt uniesienia tkanek, a dodatkowo stymuluje tkanki do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Z czasem nici całkowicie rozpuszczają się w organizmie.

Gabinety ginekologiczne coraz częściej oferują zabiegi z użyciem lasera. 90% Pań korzystających z laseroterapii okolic intymnych, widzi znaczną poprawę i jest zadowolone z jej efektów. Zabiegi te są bezbolesne. Aby osiągnąć pożądany efekt, powinny być wykonywane w seriach – z zachowaniem zalecanych przez lekarza odstępów czasowych.

Od niedawna dysponujemy pierwszym laserem CO2, z automatyczną głowicą endowaginalną, który znacząco poprawia bezpieczeństwo zabiegów. Narzędzie pozwala na wykonywanie działań z niezawodną, sterowaną komputerowo precyzją. CICU VR to najnowocześniejsza technologia, wykorzystywana nie tylko w ginekologii plastycznej, ale również w chirurgii i medycynie estetycznej. Wiązka światła, emitowana przez urządzenie, dociera do skóry właściwej – powodując silną regenerację, poprawiając jej elastyczność, likwidując przebarwienia i blizny. Technologia frakcyjna pozwala na wykonanie bardzo intensywnych zabiegów przy zminimalizowaniu odczuć bólowych Pacjenta. Dzięki zabiegom przeprowadzanym tą techniką, nie dochodzi bowiem do niebezpiecznego przegrzewania tkanek.

W ramach zabiegów ginekologicznych jesteśmy w stanie pomóc Pacjentkom cierpiącym na rozluźnienie pochwy i nietrzymanie moczu, a także poprawić parametry estetyczne bardzo istotnych z punktu widzenia komfortu życia stref naszego ciała.

UdostępnijZobacz również