Nieinwazyjne metody modelowania sylwetki

poniedziałek, 03.06.2019

Często dieta i ćwiczenia nie wystarczą, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Niektóre obszary naszego ciała ciężko jest wyrzeźbić na siłowni mimo ogromnych chęci i zaangażowania w program treningowy. Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu, na wewnętrznej stronie ud czy okolicach kolan często jest przyczyną kompleksów. Jednak medycyna estetyczna i kosmetologia oferują szereg małoinwazyjnych rozwiązań, które pomagają uporać się z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej jak również poprawiają elastyczność i napięcie skóry. Są też doskonałym rozwiązaniem dla problemów z cellulitem.

Zeltiq Coolsculpting

To rozwiązanie idealne dla osób, których problem dotyczy miejscowego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej. Zeltiq Coolsculpting  jest też alternatywą dla klasycznej liposukcji, a opiera się na wykorzystaniu kriolipolizy, czyli kontrolowanego wymrażania komórek tłuszczowych. Zabieg jest w pełni bezpieczny, ponieważ zimno oddziałuje tylko na komórki tłuszczowe nie uszkadzającym przy tym innych komórek, mięśni i nerwów.

Każdy zabieg jest poprzedzony konsultacją kosmetologiczną i wywiadem, by wyeliminować potencjalne przeciwwskazania. Zabieg modelowania rozpoczyna się wyznaczeniem i obrysowaniem, tej partii ciała, którą chcemy wyszczuplić. Następnie tkanka tłuszczowa zostaje zassana przez specjalistyczny aplikator posiadający panele chłodzące skórę w trakcie zabiegu. Wymrażanie komórek tłuszczowych w jednym obszarze trwa 60 minut, a zabieg nie jest bolesny. Doskonale sprawdza się przy modelowaniu takich obszarów jak: brzuch, ramiona, wewnętrzna strona ud, bryczesy. W 3-4 dobie po zabiegu, rozpoczyna się proces obumierania komórek tłuszczowych, które są usuwane z organizmu w procesie metabolicznym. Jeden zabieg pozwala zredukować tłuszcz w danym obszarze nawet o 25%, a dzięki właściwej diecie efekty są trwałe. Rezultaty są zauważalne po 6 tygodniach.

Proshock Ice

To procedura, która pomaga zmniejszyć obwód ciała i zredukować cellulit. Urządzenie wykorzystuje technologię Ice-shock-lipolysis, która polega na połączeniu kriolipolizy oraz fali akustycznej. W pierwszym etapie obszar, który jest poddawany zabiegowi, jest chłodzony do temp. -5°C co ma na celu przyspieszenie metabolizmu komórkowego. Następnie wybrany obszar jest poddawany działaniu fali akustycznej (uderzeniowej) o wysokiej energii. Następuje poprawa krążenia, rozbiciu ulegają zwłóknienia wokół komórek tłuszczowych. W efekcie nierówności skóry zostają wygładzone, poprawia się napięcie skóry, a cellulit jest mniej widoczny. Zabieg jest bezbolesny i może trwać od 30 minut do 2 godzin. Zaleca się wykonanie 6-10 zabiegów w tygodniowych odstępach. Świetne efekty przynosi uzupełnienie serii zabiegów o drenaż limfatyczny ICOONE, który wspomaga naturalne oczyszczanie się organizmu.

Icoone

To urządzenie, które modeluje ciało poprzez masaż. Wykorzystuje się je do niwelowania różnych rodzajów cellulitu, poprawy elastyczności skóry, wysmuklania sylwetki, drenażu limfatycznego i usuwania obrzęków jak również wspomagania efektów liposukcji chirurgicznej.

Icoone wykorzystuje technikę masażu próżniowego z trzema rodzajami podciśnienia. Wymagane jest założenie specjalnego kombinezonu, a następnie całe ciało jest poddawane stymulacji przy pomocy specjalnych głowic z rolkami masującymi. Początkowo wykonywany jest masaż całego ciała w celu drenażu i pobudzenia mikrokrążenia. Następnie urządzenia skupia się na tych obszarach, które wymagają najwięcej pracy w walce z problemem. Seria obejmuje 10-20 zabiegów wykonywanych około 3 razy w tygodniu. Pojedynczy zabieg trwa od 40 do 60 minut.

 

 

Udostępnij

mgr Elżbieta Pyka

  • Kategorie usług: Medycyna estetyczna, Kosmetologia
  • Specjalizacja wykonywana: Kosmetologia, Linergistka, Wizażystka
PROFIL SPECJALISTY


Zobacz również