Nieinwazyjne modelowanie sylwetki

czwartek, 11.04.2019

Metody do walki z cellulitem, wiotką skórą i tkanką tłuszczową.

Z upływem czasu proces produkcji kolagenu zostaje zaburzony a skóra traci jędrność i elastyczność. Zauważamy pierwsze zmarszczki i coraz trudniej jest nam pozbyć się nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Na szczęście kosmetologia i medycyna estetyczna rozwijają się w zaskakująco szybkim tempie. Na rynku kosmetycznym pojawiają się coraz nowsze i skuteczniejsze urządzenia, które w swoim działaniu są bezbolesne i zupełnie nieinwazyjne. Pacjenci szukają nowoczesnych zabiegów, które nie wymagają okresu rekonwalescencji i pozwalają na szybki powrót do codziennych czynności.

Zeltiq Coolsculpting – alternatywa dla liposukcji chirurgicznej

Metoda Coolsculpting jest świetnym przykładem zabiegu niezwykle skutecznego w walce z nadmiernie nagromadzoną tkanką tłuszczową. Terapia opiera się na wykorzystaniu kriolipolizy, czyli kontrolowanego wymrażania komórek tłuszczowych. Ta nowatorska technika została odkryta w USA przez dwóch lekarzy: dr Dietera Mansteina i dr R. Roxa Andersona. Badania które przeprowadzali, wykazały, że komórki tłuszczowe są wyjątkowo wrażliwe na działanie zimna. Oznacza to, że można się ich pozbyć bez ryzyka uszkodzenia innych komórek, mięśni czy nerwów. Urządzenie może być wykorzystywane jako alternatywa dla klasycznej liposukcji. Coolsculpting jest jednym z najpopularniejszych zabiegów wykorzystujących metodę kriolipolizy. Co istotne, urządzenie posiada certyfikat FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków) w zakresie nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej oraz zastosowań związanych z chłodzeniem skóry podczas zabiegów dermatologicznych. Dodatkowo, posiada certyfikat bezpieczeństwa CE, dopuszczający do użytku na terenie Unii Europejskiej.

Jak wygląda procedura zabiegowa?

Zabieg poprzedzony jest konsultacją kosmetologiczną i wywiadem, podczas którego wyklucza się ewentualne przeciwwskazania. Okolica poddawana zabiegowi zostaje uprzednio dokładnie obrysowana, po czym tkanka tłuszczowa zostaje zassana przez specjalistyczny aplikator posiadający panele chłodzące i czujniki monitorujące skórę w trakcie zabiegu.

Terapia Coolsculpting trwa od jednej do kilku godzin – czas uzależniony jest od ilości przyłożeń (obszarów). Wymrażanie komórek tłuszczowych w jednym obszarze trwa 60 minut. Zabieg jest nieinwazyjny i praktycznie bezbolesny. Tą metodą możemy opracowywać takie obszary jak: brzuch, ramiona, wewnętrzna strona ud czy bryczesy.

Po zabiegu okolica poddawana wymrażaniu może być lekko odrętwiała i wrażliwa a na skórze mogą pojawić się siniaki. Osłabione czucie może utrzymywać się do około 3 tygodni, jest to normalna reakcja skóry po zabiegu.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

W 3-4 dobie po zabiegu rozpoczyna się proces apoptozy, czyli zaprogramowanej śmierci komórek tłuszczowych, który trwa aż do 3-4 miesięcy po zabiegu. Komórki tłuszczowe są naturalnie transportowane przez układ limfatyczny do nerek. Pierwsze widoczne efekty pojawiają się już po około 6 tygodniach i przy odpowiedniej diecie są trwałe.  Już po pierwszym zabiegu następuje redukcja tkanki tłuszczowej o około 25% w obszarze poddanym leczeniu.

Dla kogo jest ten zabieg?

Metoda jest polecana osobom, które pomimo stosowania diety i ćwiczeń borykają się z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej.  Jest to jeden z najbardziej skutecznych zabiegów stosowanych w celu trwałej redukcji tkanki tłuszczowej. Procedura nie jest natomiast stosowana w celu leczenia otyłości.

Venus Legacy – ujędrnienie, poprawa napięcia skóry

Urządzenie Venus Legacy to wielozadaniowy system stosujący multipolarną falę radiową, impulsowe pole magnetyczne oraz podciśnienie, które w połączeniu ze sobą gwarantują bezpieczne, przyjemne bezbolesne zabiegi charakteryzujące się doskonałymi rezultatami w ujędrnianiu skóry. Efektem zabiegu jest uelastycznienie włókien kolagenowych oraz stymulacja fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Metoda podciśnienia VariPulse pozwala na precyzyjną regulację głębokości penetracji tkanki oraz poprawia mikrokrążenie.

Ilość zabiegów jest kwestią indywidualną i będzie się różnić u poszczególnych pacjentów. Aby dobrać odpowiednią liczbę zabiegów warto skonsultować się z kosmetologiem, który po dokładnej ocenie stanu skóry dobierze ich ilość. W większości przypadków jest to od 6 do 10 sesji na ciało, natomiast na twarz, szyję i dekolt – często wystarczy już 6 zabiegów w odstępach cotygodniowych. Procedura trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut.

Urządzenie Venus Legacy składa się z czterech głowic. Dwie duże rączki zabiegowe charakteryzują się dużą powierzchnią działania, zwiększoną emisją ciepła oraz wyższą temperaturą stosowaną podczas zabiegu. Dzięki temu może być on wykonywany szybciej i skuteczniej w najbardziej problematycznych miejscach takich jak: uda, pośladki czy brzuch. Kolejne dwie głowice służą do modelowania mniejszych partii – twarzy, szyi, dekoltu oraz ramion.

Proshock Ice – redukcja cellulitu, zmniejszenie obwodu ciała

Proshock Ice to nieinwazyjne urządzenie przeznaczone do niwelowania nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej i cellulitu włóknistego. Wykorzystuje ono opatentowaną i innowacyjną technologię Ice-shock-lipolysis, polegającą na połączeniu kriolipolizy oraz fali akustycznej.

W pierwszej części zabiegu wybrany obszar poddawany jest chłodzeniu do -5°C co powoduje przyspieszenie metabolizmu komórkowego. Drugim etapem jest fala akustyczna (uderzeniowa) o wysokiej energii, która z kolei poprawia mikrokrążenie i powoduje, że komórki tłuszczowe ulegają zatrzymaniu w tkance podskórnej. Dzięki temu uzyskujemy efekt wygładzenia nierówności, poprawy napięcia skóry a cellulit staje się mniej widoczny. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Czas jednego zabiegu to od 30-120 minut.

Procedura wymaga serii 6-10 zabiegów wykonywanych co około 7 dni. Świetną metodą uzupełniającą może być zabieg Icoone wykonywany naprzemiennie z procedurą Proshock Ice.

Icoone – wysmuklanie poprzez masaż

Icoone jest urządzeniem wykorzystującym masaż próżniowy z trzema rodzajami podciśnienia. Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnych głowic z rolkami masującymi. Skuteczność aparatu wynika z jego dokładności i wysokiej precyzji, dzięki czemu każdy milimetr ciała poddawany jest mikrostymulacji.

Do zabiegu Pacjent zakłada specjalny kombinezon, który zwiększa komfort stymulacji urządzeniem. Najpierw zostaje opracowane całe ciało w celu drenażu i pobudzenia mikrokrążenia, następnie dobierane są „focusy” na wybrane partie ciała w celu przeciwdziałania konkretnemu problemowi. Jeden zabieg trwa od 40-60 minut a seria obejmuje 10-20 zabiegów wykonywanych około 3 razy w tygodniu. Procedura świetnie sprawdza się po klasycznej liposukcji chirurgicznej w celu przyspieszenia efektów zabiegu i likwidacji nierówności.

Efekty zabiegu:

  • niwelowanie różnych rodzajów cellulitu
  • poprawa elastyczności skóry
  • drenaż limfatyczny, likwidacja obrzęków
  • wspomaganie efektów liposukcji chirurgicznej
  • wysmuklanie sylwetki

Strefa Mężczyzn – jakie zabiegi sprawdzą się w modelowaniu męskiej sylwetki?

Mężczyźni mają nieco inne podejście do całego procesu odchudzania oraz modelowania sylwetki. W ich przypadku pierwszorzędne znaczenie mają ćwiczenia służące rozbudowaniu mięśni. Niestety, czasami bywa tak, że nawet odpowiednio stworzony plan treningowy i dieta nie przynoszą upragnionych rezultatów. Wtedy pomocne mogą się okazać nieinwazyjne zabiegi modelujące sylwetkę i wspomagające proces odchudzania. Główne problemy, z którymi borykają się mężczyźni to:

Wiotka skóra twarzy i ciała – nieestetyczny problem po odchudzaniu

Najskuteczniejszym urządzeniem poprawiającym jędrność i gęstość skóry jest wspomniany wyżej Venus Legacy, który wykorzystuje multipolarną falę radiową. Wpływa ona na stymulację fibroblastów do produkcji nowego kolagenu, elastyny, co w efekcie końcowym prowadzi do ujędrnienia skóry. Zabieg wykonuje się na takich obszarach jak: brzuch, uda, ramiona, pośladki.

Miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej

Najlepszą metodą do walki z nadmiernie nagromadzoną tkanką tłuszczową jest opisany wcześniej zabieg Coolsculpting, czyli trwałe wymrażanie komórek tłuszczowych. Po zabiegu możemy spodziewać się utraty ok 25% komórek tłuszczowych w obszarze poddanym leczeniu. Procedurę możemy stosować na takie obszary jak: brzuch, ramiona, wewnętrzna strona ud, tzw. boczki czy plecy.

Rozstępy

Gdy przyrost masy mięśniowej lub tkanki tłuszczowej następuje w zbyt szybkim tempie, skóra nadmiernie się rozciąga a na ciele mogą pojawiać się rozstępy. Wtedy pomóc może Scarlet RF, czyli radiofrekwencja mikroigłowa. Zabieg ten wykorzystuje działanie fali radiowej i mikronakłuwania, co mocno stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu i elastyny oraz przyczynia się do uelastycznienia włókien kolagenowych. Powoduje to ujędrnienie skóry i zniwelowanie blizn oraz rozstępów. [(tu można dać odnośnik do opisu zabiegu Scarlet RF)]

https://estetyka.luxmed.pl/uslugi/terapia-radiofrekwencja-mikroiglowa-scarlet/

Uroda i Medycyna. Nr 2/19

 

 

 

 

UdostępnijZobacz również